kfnrht
Nasıl / Ne olmuş

Hayatımızın Anlamı Annemizi Mutlu Etmenin 10 Farklı Yolu

Annelerimiz gerçekten bizlere hayatı yaşanabilir kılıyor. Onlar var ise başımızda, yaşamamız için bir sebep vardır demektir. Varlarını, yoklarını bizler için harcayan ve karşılığında hiçbir şey beklemeyen annelerimizi mutlu etmeliyiz. Annemi nasıl mutlu edebilirim diyorsan, işte onları mutlu etmek için 10 farklı yol.

1Annemize Her Fırsatta Kocaman Sarılalım

2Bir İltifat Bin Kapıyı Açar, Annemize İltifat Edelim

Hayatı çekilebilir kılan, bir telefonuyla yüzümüze gülücük konduran ve her an bizi düşünen annemize başlangıç olarak bugün ne kadar güzel göründüğünü söyleyebiliriz. Emin olun, sizin fikriniz birçok kişinin fikrinden daha önemlidir onun için.

3Anne Sözü İyidir, Dinleyelim

Eğer annemiz "Şemsiyeni al yağmur yağabilir" diyorsa, emin olun biz annemizi dinlemediğimiz için, o gün kesinlikle yağmur yağacaktır. Annemiz bir şey söylüyorsa, bir bildiği vardır. Biz en iyisi onları üzmeyelim. Hem kendi kafamız rahat olsun, hem de onların gönlü ferah olsun.

4Her Fırsatta Annemizin Halini Hatrını Soralım

Eğer annenizden uzakta yaşıyorsanız veya gün içerisinde birlikte olma fırsatınız yoksa en az bir kere onu arayın ve herşeyin yolunda olup olmadığını öğrenin. 

5Onlara Ufak Sürprizler Yapalım

Onlara Ufak Sürprizler Yapalım
Emin olun sizin aldığınız çiçeği her gün sulayacak ve ona gözü gibi bakacaktır. Annenizin çiçeği alırkenki yüz ifadesini görmek size bütün kötü anılarınızı unutturacak ve iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

6Annemizi Doyasıya Güldürelim

Gülümsemek, kahkaha atmak hem ona hem de size iyi gelecektir. Ona şakalar yapın ve yüzündeki gülümsemenin sebebi olun.

7Annemize Zaman Ayıralım

Bir günü ona ayırın ve o gün aranıza hiçbir şeyin girmesine izin vermeyin. İşi gücü, aşk hayatını ve arkadaşları bir kenara bırakarak annemize zaman ayıralım. Güzel bir yemek yiyelim, sinemaya gidelim ve hatta birlikte spor yapalım.

8Durum Ne Olursa Olsun Özür Dileyelim

Bilmemiz gereken şey şu ki, alttan alması gereken biri varsa o da biziz. Anne ile küs kalınmaz, bu bize hep böyle öğretilmiştir. Haklı olduğumuzu düşündüğümüz durumlarda bile özür dileyelim. Bizi bu günlere getiren güzel kadınları üzmeyelim.

9Annemize Yardım Edelim

Annelerimiz evlerimizin yükünü omuzlarında taşıyorlar ve yaptıkları iş dünyanın en kutsal mesleği. Onlara yardım etmemiz, en azından bunu teklif etmemiz annemizi bulutların üzerine çıkaracak ve gururlandıracaktır.

10Annemizi Gururlandıralım

Annemiz güzel bir eğitim almamızı, güzel bir işe girmemizi ve yeni bir hayat kurarken zorlukları yenmemizi ister. Bunları istedikleri için sürekli olarak ders çalışmamızı, dakik olmamızı ve disiplinli olmamızı söylerler. Onları dinleyelim, onların gururla bahsedeceği evlatlar olalım.
kfnrht

Tepkiniz?

Müthiş
Haha!
Beğendim
Vay canına!
Üzüldüm
Bu ne?

Yanıtlayın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. İşaretlenen gerekli alan *

HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register