kfnrht
Nasıl

İyi Bir Çalışan Olmanın En Etkili 10 Yolu, Başarılı Çalışanların Ortak Özellikleri

6Her Zaman Yardıma Hazır Olun

Hiçbir zaman diğerlerine yardım etmekte tereddüt etmeyin, herkes yardımsever olan insanları takdir eder. Bu davranış biçimini benimsemek, iş arkadaşlarınız arasında da sosyal hayatta da güçlü arkadaşlık bağları kurmanıza olanak sağlar.

7Dürüst olun

iyi bir çalışan işi ve yeterlilikleri hakkında dürüst olmalıdır. İyi bir öğrenme sağlayabilmesi için öz eleştiri yapabilmesi ve insanların yorum, eleştirileri ve geribildirimlerini duymaya istekli olması çok önemlidir.

8Etik Olun

İş kuralları işin en doğru ve güvenli şekilde yürüyebilmesi için konulur ve bu kurallara mutlaka uyulmalıdır. Her yerin, uyulması gereken kendine has bir işleyişi, kurallar örgüsü ve düzeni vardır. İyi bir çalışan hem kendisi bu düzene ayak uydurur ve kurallara uyar, hem de diğerlerine bu hususta ilham verir.

9Nazik olun

Arkadaş canlısı ve ılımlı olmaktan kimseye zarar gelmez. İyi bir çalışan iş arkadaşlarını ‘’Günaydın, iyi günler…’’ gibi sözlerle karşılar, aldığı bir destek veya tavsiyeye teşekkür etmeyi ihmal etmez, bazen hatalı olduğu söylendiğinde, bazen sırf ortam gerilmesin diye özür dilemekten kaçınmaz. Bu gibi şeyler çok önem arz etmiyor gibi görülse de insan ilişkilerinin ve insanın kendi kişiliğinin gelişmesinde olumlu değişimlere katkı sağlar.

10Disiplinli ve Dakik Olun

Disiplinli, dakik ve özenli çalışanlar bütün işverenler tarafından çok sevilir. Vakit nakittir. İşe geç gelmek, lüzumsuz molalar vermek, işten kaytarmak, işleri ertelemek veya ağırdan almak ve vaktinden önce çalışmayı bırakıp gitmek çalıştığınız kurumu zarara uğratır ve paraya mal olur. Hiçbir işveren bunu hoş görmez.
kfnrht

Tepkiniz?

Müthiş
Haha!
Beğendim
Vay canına!
Üzüldüm
Bu ne?

Yanıtlayın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. İşaretlenen gerekli alan *

HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Share This

Beğendiniz mi?

Bu içeriği arkadaşlarınızla paylaşın.