kfnrht
Ne olmuş

Donald Trump'ın "Doğru" Olduğuna İnandığı En Saçma 10 Şey

Amerika'nın 45. Başkanı seçilen Donald Trump şimdiye kadar çoğunlukla çılgın söylemleri ve düşüncesiz tavırlarıyla tanınıyordu. Kendi doğruları olan Amerikan Başkanı Donald Trump'ın doğru olduğuna inandığı en saçma 10 şeyi sizin için listeledik.

Kaynak : BBC

1Arap kökenli ABD'lilerin 11 Eylül saldırılarını Kutladığı

Donald Trump Arap ve müslüman kökenli Amerikanların İkiz Kuleler'e uçaklarla düzenlenen saldırıların ardından New Jersey'de kutlama yaptığını söylemişti. Konuşmalarında birkaç kez bu olayın Amerika'da yaşayan müslümanlarla ilgili bir şey gösterdiğini de belirttiği söylemişti fakat buna dair kesin bir haber kaynağı bulamıyoruz.

2Meksika Sınırına Örülecek Duvarın Meksika Devleti Tarafından Ödenmesi Gerektiği

Donald Trump Amerika'daki suç oranının, uyuşturucu kullanımının artmasında hep Latin Amerikalıları suçlamakta. Her konuşmasında Meksika'ya bir duvar örülürse sorunların ortadan kalkacağı, suç oranının düşeceğini belirtmekte. Yaptığı kırıcı genelleme yetmezmiş gibi, ülke sınırına örülecek duvarın Meksika devleti tarafından karşılanmasını beklemekte.

3Küresel Isınmanın ve İklim Değişikliğinin Koca Bir Yalan Olduğu

Donald Trump Amerika'da havanın ve suyun temiz olması gerektiğini düşünüyor. Aynı zamanda ülkenin kullandığı enerjinin de çevreyi kirletmeyecek şekilde kullanılmasını destekliyor. Fakat, konu ülkenin vermesi gereken fonlara geldiğinde "iklim değişikliği koca bir yalandır" gibi söylemler yapıyor. Ayrıca, şirketlere getirilen zorunluluklara da karşı çıkıyor, şirketlere çevreyle ilgili sınırlamalar getirilmesini istemiyor ve şirketleri tehlikeye atmaya gerek yok diyor. Bütün bunlara ek olarak Avrupa Birliği Çevre Fonu'na verilen fonları da keseceğini bildirdi.

4Kadınların Dış Görünüşlerine Göre Yargılanabileceği

Twitter hesabından sürekli olarak paylaşım yapan ve dili ağır olan Trump kadınlar hakkında müstehcen paylaşımlar yapmaktan kaçınmıyor, hatta bir keresinde Trump hakkında bir cinsel taciz suç duyurusu ortaya çıkmıştı. Lafını esirgemeyen ve yeri geldiğinde karşısındaki insanı aşağılayan Donald Trump kendisini tacizle suçlayan bir kadına "Korkunç bir kadınsın, seni ellemem için yeterince çekici değilsin" demişti. 

5Black Lives Matter Hareketinin Bir "Bela" Olduğu

Bir tweetinde bunların bela araadığını düşünüyorum diyerek, Amerika'daki suç oranlarını gösteren bir fotoğrafı paylaşmıştı. 

6Japonya ve Kore'nin Nükleer Silah Alması Gerektiği

Donald Trump'ın bu iki ülkenin ABD ve diğer ülkelere bağlı olmadan kendi silahlarını üretebileceği ve kullanabileceği, bu hakka sahip olduklarını düşünmesi. Trump, Japonya ve Kore'nin güvenliklerini sağlaması için nükleere yönelmesi gerektiğini düşünüyor.

7Amerika'daki Camilerin Bir Sistemle Gözetleme Altına Alınması Gerektiği

Donald Trump, terörle mücadele ekiplerinin, yargının, polisin ve FBI'ın sürekli olarak müslümanları gözetlemesi gerektiğine inanıyor. İnsanların gözetlemesinin ayrımcılık olduğuna inanmayan ve politik olarak bir sorun teşkil etmeyeceğine inanan Trump, bu sözlerinde gayet ciddiydi. 

8Amerika'daki İşsizlik Oranlarının Doğru Olmadığı

Trump, kendisinden önceki başkan ve politikacıları eleştirirken sürekli olarak işsizlik oranının çok yüksek olduğunu belirtiyor. Bir konuşmasında işsizlik oranının %20, diğer konuşmasında ise %42 olduğunu söylemişti. Halbuki resmi rakamlara göre Amerika'daki işsizlik oranı %4.9.

9Aslında Net Varlığının 10 Milyar Doların Üzerinde Olduğu

Forbes'in 2016 yılı tahminine göre Donald Trump'ın serveti 3,7 milyar dolara tekabül ediyor. Fakat Donald Trump ısrarla servetinin 10 milyar doların üzerinde olduğunu söylüyor. Varlıkları, şirketleri ve nakit hesabının birleşimininin 10 milyar doların üzerinde olduğunu vurguluyor. 

İş hayatına girişini ise çok güzel özetliyor; "Babamdan aldığım bir milyon dolarlık küçük bir borç" ile başladım diyor. Kendisi gibi başarılı bir iş adamı olan Trump'ın babası, Donald Trump'ın iş hayatına girmesinde büyük bir rol oynamış.

1016 Milyon İhtiyaç Sahibine Sağlık Hizmeti Sağlayan Obamacare'in İşe Yaramaz Olduğu

Hem Obamacare'in işe yaramaz olduğunu söylüyor, hem de her Amerikan vatandaşının sağlık hizmetine ulaşabilmesi gerektiğini düşünüyor. Trump'ın Obamacare yerine kendi sağlık hizmeti servisini başlatacağı, bu hizmetin devlet kontrolünde olacağı ve serbest piyasa prensiplerine göre işleyen bir hizmet olacağı söyleniyor. 
kfnrht

Tepkiniz?

Müthiş
Haha!
Beğendim
Vay canına!
Üzüldüm
Bu ne?

Yanıtlayın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. İşaretlenen gerekli alan *

HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Share This

Beğendiniz mi?

Bu içeriği arkadaşlarınızla paylaşın.