menu
Öğrenci yurtları buluta geçti, günde 1.000 yeni kayıt açabilir hale geldi
Surfe.be - Banner advertising service
MV Holding’in kendi iştiraklerini yönetmek için geliştirdiği yurt yönetim yazılımı Livinsoft ile üç ayrı şehirdeki toplam 4.000 yatak kapasiteli öğrenci yurtları yoğun dönemlerde günde 1.000’e yakın erken kayıt işlemini tamamlıyor.
1,091
okunma

Konaklama sektöründe iş süreçlerini daha etkin hale getirerek, misafirlerin yaşadığı deneyimi iyileştiren bulut çözümleri Livinsoft ile öğrenci yurtlarına giriş yaptı. Konaklama sektöründe otel yatırımlarını takiben 2013 yılında Residorm markası ile öğrenci yurtları işletmeciliğine başlayan MV Holding’in kurum içi girişimcilik yaklaşımıyla geliştirdiği bulut tabanlı yurt yönetim yazılımı Livinsoft, holdinge ait toplamda 4.000 yatak ile üç ayrı şehirde faaliyet gösteren yurtlarda 2018 yılından bu yana aktif olarak kullanılıyor.

 

MV Holding’in kuruluş ve gelişim dönemlerinden bu yana yenilikçi girişimcilik hikayeleri ortaya çıkardığını hatırlatan MV Holding CEO’su ve Livinsoft Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Dorman, Livinsoft’un da heyecan verici bir kurum içi girişimcilik örneği olduğunu kaydetti ve ekledi: “Türkiye ve globalde yurt yönetimi yazılım çözümleri hem yetersiz hem de pahalı. Ayrıca gerekli esnekliği sağlayan bir çözüm ne yazık ki yoktu. Sektördeki bu önemli ihtiyacı karşılamak üzere Livinsoft’u geliştirmeye karar verdik. Residorm şubelerinde tespit edilen verimlilik artışı ve kullanıcı memnuniyetini takiben Türkiye ve Avrupa’ya açılma kararı alan Livinsoft, bugün tüm öğrenci yurtları ile iş birliğine hazır durumda.”

Yurt yönetiminde yerli Ar-Ge, nitelikli çözüm

Tamamen yerli Ar-Ge ile geliştirilen Livinsoft, kolay kullanımı ve dinamik yapısıyla öğrenci ve çalışanların deneyimini iyileştirirken, insan veya cihaz kaynaklı hataları azaltıyor. Hızlı çalışan altyapısı sayesinde, 2019 Mart ayında başlayan erken kayıt döneminde Livinsoft üzerinden Residorm şubelerinde sadece 1 günde 1000’e yakın öğrencinin erken kayıt işlemi kolayca tamamlandı. Livinsoft, bu performansı ile geçmiş yıllara kıyasla 2.5-3 kat daha hızlı kayıt imkânı sağlamış oldu.

Yurt seçimi sırasında öğrencilerin yaşadığı kararsızlıklar, öğrenci yurtları açısından erken kayıt sonrası önemli oranda kayıt iptalleriyle sonuçlanabiliyor. Livinsoft, yurtlara duyuru ve anket modülleri gibi sunduğu interaktif çözümlerde; derin filtreleme sistemi ile misafir öğrencilere direkt olarak duyuru veya anket yapılabiliyor. Uçtan uca dijitalleşmenin sağlanmasıyla birlikte yönetici, personel ve öğrenci deneyimi de iyileşiyor.

Online kayıt imkânı sunan yurtlar rekabette avantajlı

Üniversitelerde giderek yaygınlaşan elektronik kayıtlar sebebiyle, öğrenciler üniversite kayıt dönemlerinde bulundukları şehirlerden sırf kayıt için kampüse gitmemeyi tercih edip tüm süreci online ortamlarda yürütebiliyorlar. Bu da online kayıt özelliği olan yurtları ön plana çıkarıyor. Livinsoft’un online kayıt özelliği tüm yurt işletmelerine kolayca entegre edilebiliyor.

Dijital dünyanın içinde büyüyen Z kuşağının yeniliklere daha açık ve internet üzerinden işlem yapmaya daha alışık bir nesil olduğunu ifade eden Dorman, “Bugünkü gençler tüm prosedürleri online ortamdan yürüterek hızlı sonuç almak istiyor. MV Holding’in konuk ağırlama alanındaki uzmanlığıyla geliştirilen Livinsoft, Z kuşağının beklentileri ile sektörün ihtiyaçlarını tek bir platformda çözmeyi hedefliyor.” dedi.

Bulutun verimliliği, kayıt hızını üçe katlıyor

Öğrenci yurtlarında kayıt ve diğer yönetim süreçlerinin kâğıt üzerinde ya da yetersiz yazılımlarla yürütülmesi, işleyişi verimsiz ve zahmetli hale getiriyor. Livinsoft’un bulut tabanlı yapısı ise işletmeye ait tüm süreçlerin tek platformdan yönetilmesini kolaylaştırıyor. Kullanıcı dostu arayüze ister akıllı telefon veya tabletten ister bilgisayardan 7/24 bağlanabilen yurt yetkilileri çok daha verimli çalışabiliyor.

Kurulumu teknik bilgi gerektirmeyen Livinsoft, her tipte öğrenci konaklama işletmesinde kolayca kullanılabiliyor. Yönetici ve yatırımcılar, özellikle birden çok şubesi olan işletmelerde gerçek zamanlı veri, karşılaştırmalı rapor gibi fonksiyonlar sayesinde büyük kolaylık elde ediyor. Livinsoft ile öğrenci bazında kayıt, izin, tahsilat, interaktif iletişim, oda arkadaşı eşleşmesi ve her türlü talep yönetimi gerçekleştirilebiliyor. Çözümün işletme yönetimine yönelik özellikleri arasında bina ve oda yapılandırma, fiyatlandırma ve kampanya yönetimi, ön muhasebe, online ödeme, ek gelir yönetimi, finansal raporlama, detaylı filtreleme, doküman ve envanter yönetimi bulunuyor. Kullanıcı bazında ise detaylı yetki yönetimi, görev atama ve takibi yapılıyor; kullanıcı işlemleri geçmişi görüntülenebiliyor.

Livinsoft Hakkında

Livinsoft, öncelikle öğrenci yurtları işletmesini hedef alan ve MV Holding'in konaklama sektöründeki tecrübelerinden faydalanarak geliştirilmiş bulut tabanlı bir yazılım ürünüdür. Öğrenci konaklama sektörünün hızla geliştiği dünyamızda, işletme yönetimini kolaylaştıracak kapsamlı bir yazılıma ihtiyaç duyulması sebebi ile Livinsoft ortaya çıkmıştır. 2018 yılından itibaren sektörde kullanılmaya başlanan Livinsoft’un öne çıkan özellikleri arasında kullanıcı dostu arayüzü, kolay kurulumu, yüksek güvenlikli ve düşük maliyetli bir yapıya sahip olması yer almaktadır.

https://livinsoftturkiye.com

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)