kfnrht
Ne olmuş / Nerede

Çocuk İstismarı Konusunda En Kötü 10 Ülke

2Pakistan

"Cesurların Ülkesi" olarak tanınan Pakistan, çocuk işçiliğine gelince pek de cesur değil. Çocukların üzerinden, hatta üzülerek söylüyoruz "sırtından" para kazanan insan sayısı o kadar fazla ki. Her yıl çocuk tacizi, çocuk istismarı ve çocuğa karşı uygulanan şiddet yüzünden 2500'ün üzerinde dava dosyası açılıyor. Bu davaların çoğu da sonuçsuz kalıyor, çocuklar sokaklarda çalışmaya, tacize uğramaya devam ediyor. 

1Türkiye

Listedeki en üst sırayı maalesef ülkemize verdik. Biliyoruz, belki dünyadaki diğer ülkeler daha boktan bir durumda olabilir, her yıl o ülkelerde bizden daha fazla şiddet olayları gerçekleşiyor olabilir. Her gün karşımıza çıkan çocuk istismarı ile ilgili haberler, devletimizin çocuk istismarı ve tecavüzcülere karşı uyguladığı politika, bu kansızlığının cezasının artırılmaması bizi çok rahatsız ediyor. Çocuk istismarına karşı hep birlikte çalışmamız gerekiyorken sürekli olarak ayrı saflarda buluyoruz birbirimizi. Çocuk istismarı bir insanlık suçudur, buna karşı durmak görevimizdir. 
  • Türkiye'de dört saatte bir çocuk tecavüz veya taciz ile karşı karşıya kalıyor.
  • Sokaklarda yaşayan yaklaşık 25 bin çocuk cinsel taciz ile karşı karşıya kalıyor. 
  • Yılda ortalama yaklaşık 7 bin çocuk cinsel istismara maruz kalıyor.
  • TÜİK'in açıklamalarına göre 7-14 yaşları arasındaki çocuklar daha sıklıkla cinsel istismara uğruyor.

Bu konuda kimin eğitilmesi, kimin cezalandırılması gerekiyor? Devletimiz çocukların korunması için mi, yoksa tecavüzcülerin korunması için mi kaynaklar çıkarmalı? Kafamızın rahat olmadığı, olmayacağı bu konuda sizi bilgilendirmek istedik. Umarız, mesajımızı yerine iletebilirmişizdir ve sizler de bu içeriği paylaşarak mesajın yerine iletilmesine destek olursunuz.
kfnrht

Tepkiniz?

Müthiş
Haha!
Beğendim
Vay canına!
Üzüldüm
Bu ne?

Yanıtlayın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. İşaretlenen gerekli alan *

HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Share This

Beğendiniz mi?

Bu içeriği arkadaşlarınızla paylaşın.