menu
Google Chrome'da Yapabileceğiniz 8 Müthiş Şey
Surfe.be - Banner advertising service
Google Chrome uygulamasını aktif olarak kullanıyorsanız bile onun yapabileceklerinden haberdar olmayabilirsiniz. Google sürekli olarak yeni özellikler ekliyor ve bunları siz de bilin istedik. Browser denince akla ilk o geliyor. İşte Google Chrome'da yapabileceğiniz 8 Müthiş Şey!

Ziyaretçi Modu

Ziyaretçi Modu

Birisi geçici olarak bilgisayarınızı kullanmak istiyorsa, arama geçmişinizi kirletmesini istemeyebilirsiniz. Google Chrome ziyaretçi modu nasıl açılır? Hemen söyleyelim. Sağ üst köşeden google avatar fotoğrafınızın üzerine tıklayın. Altta bulunan misafir yazısının üzerine tıklayın ve internet geçmişiniz sadece size ait kalsın. Arkadaşınız ziyaretçi modunu kullansın. Hem güvenli, hem pratik.

Ses Çalma ve Video Görüntüleme

Ses Çalma ve Video Görüntüleme

Öncelikle şunu belirtelim. Google Chrome üzerinde birçok şeyi yapabileceğiniz bir multi platform. Bilgisayarınızdan Google Chrome üzerine sürüklediğiniz ses dosyalarını ve video dosyalarını kolaylıkla Google Chrome Browser üzerinde çalabilir ve oynatabilirsiniz. Bu özellik dosyaları daha hızlı ve pratik bir şekilde açabilmenizi sağlar.

Sekme Grupları- Group Tabs

Sekme Grupları- Group Tabs

Google Chrome'un en akılda kalıcı özelliklerinden biri de budur herhalde. Bir iş ile ilgileniyorsunuz ve onlarca ayrı sekme açtınız. Sekmeleri karıştırmak istemediğiniz için onları gruplandırmak istiyorsunuz. Chrome burada size "Sekmeyi Gruba Ekle" seçeneğini sunuyor. Belli sekmeleri belli isimler ve renk kodları ile gruplandırabiliyorsunuz.

Eğer ortak bir ağ kullanıyorsanız ve ortak bir Google Chrome hesabınız var ise bu özelliği kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızda açtığınız bir sekmeyi telefonunuzda ayrıca incelemek istediğinizde bu özellik işinizi kolaylaştıracaktır. Telefonunuzda bulunan Chrome uygulamasında sağ üst köşede bulunan paylaş butonuna tıkladığınızda karşınıza bu seçenekler çıkacak. Seçeneklerden "Cihazlarıma Gönder" seçeneğine tıklayın, cihazınızı seçin ve içeriği farklı bir cihazda görüntüleyin.

Kaldığınız Yerden Devam Edin

Kaldığınız Yerden Devam Edin

Çok önemli bir yazı okuyordunuz ve birden elektrikler kesildi. Chrome bize öyle bir özellik sunuyor ki, başlangıçta açtığınız dizi bile aynı saniyesinden devam edebiliyor. İçerikleriniz tekrardan açılıyor. Tarayıcının algoritması ani kapanışı algılıyor ve bilgiyi size tekrardan ulaştırıyor.Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)