kfnrht
Genel

Çantanıza Sığan Ulaşım Aracı : WalkCar

Trafik artık büyük bir dert ve yürümek öyle kolay da değil. Walkcar ikisine de mükemmel bir çözüm bulmuş.

 

Kaynak : Bilmediginseylervar.com

2.5 Kiloluk Ulaşım Aracı 120 Kiloyu Taşıyor

Japon Cocoa Motors şirketinde çalışan Kuniako Saito ile ekibi, toplu taşıma sisteminin en yoğun olduğu dünya şehirlerinin başında yer alan Tokyo için yeni bir yardımcı ulaşım çözümü geliştirdi. 26 yaşındaki mühendisin ilk prototipini ürettiği ‘WalkCar‘ isimli motorlu kaykay, alüminyum gövdeye, 2.5-3 kilogram ağırlığa ve 15 inçlik bir laptopun boyutlarına sahip.

Sıradan bir kaykay gibi gözüken WalkCar, 120 kiloya kadar taşıma kapasitesine sahip. WalkCar’ın en büyük özelliği ise, 3 saatlik şarj ile yaklaşık 12 km yol katedebilmesi. Kişinin sadece ağırlığını hareket etmek istediği yöne doğru vermesinin gerektiği WalkCar, piyasada pek çok rakibe sahip. Ancak WalkCar’ın en büyük avantajı, kullanan kişiye dört tekerliği ve rahat platformu ile kullanımda sağladığı kolaylık.

Elektrikli araçlara taş çıkaran, kullanımı gayet tehlikeli olan hoverboard'u geride bırakan Walkcar popüler bağış platformu Kickstarter’da destek aradı, 2016'nın başından itibaren 1280$ fiyat etiketiyle raflardaki yerini aldı.

WalkCar'ın Tanıtım Videosu

kfnrht

Tepkiniz?

Müthiş
Haha!
Beğendim
Vay canına!
Üzüldüm
Bu ne?

Yanıtlayın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. İşaretlenen gerekli alan *

HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register