kfnrht
Kimdir / Ne olmuş

Dünya'nın Çözemediği Yapışık İkizler Abby ve Brittany Hensel Hakkında 12 İlginç Bilgi

Aklımız yerinde olsa bile, yapışık ikizlerin uzun yıllar boyu yaşaması ihtimaline akıl sır erdiremiyoruz. Doğduklarında birbirlerine bitişik olan Abby ve Brittany Hensel kardeşler hayatlarının tamamını tek bir vücutta geçirdiler. Onların hayatıyla ilgili en ilginç gerçekleri öğrendik, sizin için yazdık. Kafanız rahat olsun...

Bir Bedende İki Farklı İnsan

Abby ve Brittany kardeşler hayatlarını bizden farksız bir şekilde devam ettiriyorlar. Her ikiz vücudun bir kısmını yönetiyor. Abby kolu yönetirken, Brittany ise ayakları hareket ettiriyor. 

Abby ve Brittany Hensel İçin Büyümek Hepimizden Daha Zordu

Attıkları her adımda birbirleriyle işbirliği içinde hareket etmeleri gerekiyordu. Alkış tutmak, adım atmak, konuşmak ve diğer günlük hareketlerini yaparken birbirlerine ihtiyaç duyuyorlardı. Bu durum zaman zaman onlar için sıkıntılı bir hal alabiliyordu. Pozitif bir bilgi de ekleyelim, ikizler için doğum günleri tam bir festivaldi. Yapışık ikizler Abby Brittany Hensel için iki ayrı doğum günü partisi düzenleniyordu ve iki ayrı pasta hazırlanıyordu.

İkizlerin Yürüyüşleri Bile Birbirlerinden Farklı

Abby & Brittany with friends Erin and Becca near the London Tower Bridge, from the TLC docu-series, "Abby & Brittany"
Abby düz taban yürümeyi tercih ediyorken, Brittany ise parmak uçlarına basarak yürüyor. 

Doktorlar Onlar Hakkında Ümitsizdi, Anne Babaları İkizlerden Vazgeçmedi

Doktorlar ikizler doğduğunda çok şaşırmıştı ve ikizlerin uzun yıllar yaşayabileceklerine ihtimal vermiyorlardı. Doktorlar anne babaya ikizlerin birbirinden ayrılması gerektiğini ve birinden vazgeçilmesi gerekeceğini söyledi. Fakat Abby ve Brittany kardeşlerin anne babaları çocuklarından vazgeçemedi ve ikisinin birlikte yaşamasını istedi. 

İkizler 16 Yaşına Geldiklerinde Belgeselleri Çekildi

16 yaşına gelen ikizlerin hayatını konu alan bir belgesel yayınlamak isteyen TLC televizyon kanalı anne babadan izin aldı ve ikizlerin hayatını insanlarla paylaştı. Hayatları belgesel olarak yayınlanan ikizler tüm dünyada haber konusu oldu. Onlar 6 yaşındayken ünlü Amerikan televizyon sunucusu Oprah Winfrey'in programına konu edinmişlerdi.

Birleşik Olarak Yaşamalarına Rağmen Spordan Geri Kalmıyorlar

Hiçbir sportif aktiviteyi kaçırmayan yapışık ikizler yüzme, koşma ve bisiklet sürme konusunda kendilerini geliştirmişler, özellikle yüzme konusunda gayet başarılı oldukları söyleniyor.

Ehliyet Alabilmek İçin İki Kere Sınava Girdiler

Ehliyet sınavına iki kere girmek zorunda kalan yapışık ikizler direksiyon başında da görev dağılımını mükemmel bir şekilde halletmiş durumdalar. Aracın sağ tarafında kalan teknik aletleri Abby kullanırken, sol taraftaki aletleri Brittany kullanıyor. Hem araç, hem motosiklet hem de bisikleti rahatlıkla kullanabiliyorlar. Aslına bakarsanız, bize göre daha avantajlı ve dikkatliler.

Bir Bedende İki Farklı Kişilik : Abby ve Brittany Yapışık İkizleri

Yapışık ikizlerin farklı kişilikleri onların giydiği kıyafetlere, saçlarına, makyajlarına yansıyor. Onlar için özel olarak kıyafet tasarlayan terzi kıyafetlerin boyun kısımlarını, kesim noktalarını ve tarzlarını ikizlerin isteğine göre farklı tasarlıyor. 

İkizlerin İkisi de Üniversite Mezunu ve Aktif Olarak Çalışıyorlar

İkizlerden Abby'nin sayısal yeteneği üstün kalıyorken, Brittany'nin ise yazmaya olan yeteneği öne çıkıyor. İkizlerin ikisi de Amerika'daki Bethel Üniversitesi'nden iki ayrı diplomayla 2012 yılında mezun olmuşlar. Yapışık ikizler bir ilköğretim okulunda halen matematik öğretmenliği yapmakta. İkizlerin biri sınavları kontrol ediyorken, diğeri öğrencilerin sorularını yanıtlayabiliyor. 

Yapışık İkizler Bir Gün Evlenip Çocuk Sahibi Olmak İstiyorlar

Bir gün evlenip çocuk sahibi olmak isteyen ikizler, bir gün aşk evliliği yapıp çocuklarını büyütmek istiyorlar. 

Hayatları Boyunca Birbirleri İçin Fedakarlık Yaptılar

Yaptıkları sayısız fedakarlık onları bugünlere getirebilmiş. İkizlerden biri yemek yemek istemezken diğeri istiyebiliyor. İkizlerden biri uyumak isterken, diğeri enerjik olabiliyor. Birbirlerine anlayış göstererek ve isteklerini karşılıklı olarak yerine getirerek sağlıklı bir şekilde yaşıyorlar. Sağlık demişken; ikizlerden biri hasta olduğunda diğeri sapasağlam olabiliyor. Bağışıklık sistemleri birbirinden bağımsız çalışıyor. 

İkizler Sosyallikte Sınır Tanımıyor

Yapışık ikizler sinemaya giderken iki ayrı bilet alıyor. Abby ve Brittany kardeşlerin hobileri arasında enstrüman çalmak, bowling oynamak ve voleybol oynamak da var.

 

Fakat büyük bir problemle karşı karşıyalar. İnsanlar Abby ve Brittany kardeşleri ilk defa gördüklerinde şaşırabiliyorlar ve onların fotoğrafını çekmek isteyebiliyorlar. İnsanların bakışları ve izinsiz fotoğraf çekmeleri ikizleri oldukça rahatsız ediyor. 
kfnrht

Tepkiniz?

Müthiş
Haha!
Beğendim
Vay canına!
Üzüldüm
Bu ne?

Yanıtlayın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. İşaretlenen gerekli alan *

HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register