kfnrht
Kimdir

Kaliteli içerik sahibi Türkçe Youtube kanalları 2019 listesi

Kaliteli içerik üreten youtube kanallarının bir bölümünü listeledik.

1BaBaLa TV

Oğuzhan Uğur'un kendini bulduğu kanal. Sadece Oğuzhan Uğur'un değil kanaldaki diğer programların da ilgilisine iyi geleceğini söyleyebilirim. Pinç ve Mevzular kanalın dinamo programları olarak ön plana çıkıyor.

BABALA TV

2ViBio

Pelin Olgun'un sunuculuğunu yaptığı ViBio yaratıcı metinleriyle dikkati çekiyor. Bu metinleri yazan ekibi ayrıca kutlayıp, metinleri bize aktaran Pelin Olgun'un samimiyetinin de kanalın yükselişine katkıda bulunduğunu söyleyebilirim. Bir çok ismin hayatını adeta konunun dibini sıyırarak anlatırken acı-tatlı yönlerini de sonunda aktarmaları dikkat çeken tarafları olarak görünüyor. 

3Şokopop

Açıkçası TV de magazin izlemem. Ama Şokopop ele aldığı konularla bir döneme damga vuran magazin olaylarının aslını aktaran bir kanal. "Tarihi olayları değerlendirirken zamanın koşullarını değerlendimek gerekir" kuralını magazin dünyasına uygulayan kanal kesinlikle yaptığı işin hakkını veriyor. 

Şokopop

4TAA (Teknolojiye Atarlanan Adam)

TAA internette ya da tv kanallarında reklamları gezen gereksiz ucuz ya da iddialı fayda sağladığı anlatılan ürünleri alıp, biz dolandırılmayalım diye kendini kurban eden koca yürekli adamın kanalı. Aldığı ürünleri eğlenceli bir dille incelerken videonun sonunda merakınızı daha da giderebilmeniz için ürünü çeşitli aletlerle parçalıyor. Yüzeysel değil sonuna kadar ürünün detayına erişebiliyorsunuz.

TAA

5Gökhan Öner

Amerika'da yaşayan bir Türk'ün Uber yolculuklarını kaydettiği kanalda yabancıların verdiği tepkilerle eğleneceksiniz. Normal şartlarda haftada 1 kez video yüklenen kanalda eğlenceli yolculuklar çıkmadığında yeni videolar gelmeyebiliyor. 

Gökhan Öner

6WhyShy

İstanbul'un çeşitli caddelerinde - sokaklarında - mekanlarında yaptıkları birbirinden farklı kamera şakalarıyla eğlendiren kanal. Bazen oha bu şakayı Türkiye'de yapabilmiş dedirtebiliyorlar.

WhyShy

7Barış Özcan

Ufkumuzu genişleten içerikleri ile Barış Özcan kanalının bu listede olmaması imkansız. Hikaye anlatıcılığını her videosunda daha ileri taşıyan Barış abi Sanat-Tasarım-Teknoloji konularında her pazar kahvaltılarıma eşlik ediyor. 

Barış Özcan

8Emre Durmuş

Yol günlükleri adı altında başladığı dünya turuna bizleri de konuk eden Emre, bazen zevk-i sefa içinde bazense sefalet içinde geçirdiği yolculuklarıyla bu listede olmayı fazlasıyla hak ediyor. 

Emre Durmuş

9Mr. Manager

Para, Siyaset, Futbol üçgeninde gerçekleşmiş olayları tüm detaylarıyla anktaran Mr. Manager son zamanlarda takip etmekten en çok keyif aldığım kanallardan birisi.

Mr.Manager

10Yusuf Kayaalp

Tarihi olayları farklı bir sunumla yayınlayan Yusuf Kayaalp her hafta yayınladığı içeriklerle hem bilgilendiriyor hem de tebessüm etmemize neden oluyor. 

Yusuf Kayaalp

11Hastalık bu futbol

Futbolseverler için farklı tarzlarıyla kendilerini izlettiren, derinlemesine bilgi sahip olmak isteyenler için faydalı bir kanal. Kanalın açıklamasında şöyle bir not da düşmüşler:

Programın yaratıcıları olan Özgün ve Alican lise sıralarından süregelen 12 senelik bir dostluğa sahip. Futbol fikirleri çoğu zaman farklılık göstersede futbola karşı obsesyon derecesindeki tutkuları ortak, ikisi de bildiğin futbol hastası! Kanalın asıl amacı artık ikilinin içine sığmayacak boyutlara gelen bu futbol tutkusunun paylaşılması ve başka futbolseverlere aktarılmasıdır.

Hastalık Bu Futbol

12140Journos

Bahsedilmesi zor konularda belgesel yayınlayan 140Journos kanalı, hem youtube hem de blutv üzerinde farklı içerikler üretiyor.

Kanal açıklamasında şöyle bir de notları bulunuyor:

140journos, türkiye’yi anlamak için orijinal belgesel dizi ve programlar, nitelikli araştırmalar ve görsel hikayeler üreten bir yeni medya yayıncısı. 19 ocak 2012'de kurulan 140journos, en yeni içeriklerini youtube başta olmak üzere sosyal medya hesaplarında ve seçilen özel bölümlerini BluTV gibi dijital platformlarda yayınlıyor.

140Journos

13Kablosuz Dergi

Birçok konuda ilginç başlıklar sunan Kablosuz Dergi kanalını henüz takip etmeye başladım ancak gelecekte çok daha bilinir olacağına inanıyorum.

Kablosuz Dergi

14Çay Kahve İnsan

"Hayata değer katan YouTube kanalı" mottosu ile yola çıkan Çay Kahve İnsan kanalında hayata dair bir çok başlıkta içerik bulabilirsiniz. Yeni girişimler, başarı ve başarısızlık hikayeleri gibi bir çok ilgi çekici konuda içerikler üretiyorlar.

Çay Kahve İnsan

15Mehmet Kanur

Mehmet Kanur küçük yaşına rağmen yaşadığı gezegeni ve hayvanları tanımaya çalışan ve bu deneyimlerini aktarmaya çalışan bir genç kardeşimiz. Böyle bilgiyi paylaşmaya ve öğrenmeye hevesli gençleri görmek mutluluk verici. Destek olmanızı dilerim.

Mehmet Kanur
kfnrht

Tepkiniz?

Müthiş
Haha!
Beğendim
Vay canına!
Üzüldüm
Bu ne?

1 Yorum

  1. Merhabalar, benim de gezi konulu vlog videoları çektiğim Uğur’lu Yerler (Ugur Tash) adında bir youtube kanalım var. Şuradan göz atabilirsiniz, ilginizi çekeceğini umuyorum. Teşekkürler, başarılar.
    https://www.youtube.com/channel/UCxRfD2npTCNzFSCDPJLKOhA?view_as=subscriber

    Yanıtla

Yanıtlayın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. İşaretlenen gerekli alan *

HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register