kfnrht
Kimdir

Türkiye’nin En Zengin İnsanı, Murat Ülker Kimdir?

1959 yılında doğan iş adamı, yiyecek içecek sektöründe lider olan Yıldız Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı'dır.

Forbes dergisinin 2018 verilerine göre Türkiye'nin en zengin ismi 4.8 milyar dolarlık servetiyle Murat Ülker’dir, kendisi aynı zamanda dünyanın da 422. en zengin insanı unvanına sahiptir.

Peki kimdir Murat Ülker, nerelidir, nerede eğitim görmüştür, nelerden hoşlanır, başarısının sırrı nedir?
Tüm bu sorular hakkında kafan rahat etsin istiyorsan, doğru yerdesin.

Murat Ülker Nereli? Nerede ve Ne Zaman Doğdu?

Murat Ülker, 21 Mart 1959 yılında İstanbul’da doğdu. Asıl memleketi Kırım, Aluşta olan Murat Ülker Sabri ve Güzide Ülker’in oğludur. Ahsen Özokur hem ablası hem de iş ortağıdır.

Murat Ülker'in Eğitim Hayatı

 Lise eğitimini İstanbul Erkek Lisesi'nde görmüştür. Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. Amerika’da ''American Institute of Baking'' (AIB) gıda işleme konusunda, Almanya’da ''Zentralfachschule der Deutschen Süßwarenwirtschaft'' (ZDS) okullarında şekerleme konusunda eğitim aldı. ABD’de Continental Baking şirketinde staj yaptı. Yurtdışında, üç yıl boyunca yaklaşık 60 fabrika ve tesiste incelemelerde bulundu. Ayrıca çeşitli International Executive Services Corps (IESC) projelerinde görev aldı.
kfnrht

Tepkiniz?

Müthiş
Haha!
Beğendim
Vay canına!
Üzüldüm
Bu ne?

Yanıtlayın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. İşaretlenen gerekli alan *

HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register