kfnrht
Nasıl

Sonbahar ve Kış Mevsimlerinde Enerjisini Kaybedenlere Yaz Yaşatacak 5 Tüyo

Havalar soğumaya başladı. Bir çok insan sonbahar ve çoğunlukla kıştan nefret ediyor. Bu mevsimlerde ruh hallerindeki depresiflikten kurtulmak isteyenler için yaz mutluluğu yaşatacak tüyolarım var.

1Dışarı Çıkın

“Bu soğukta hiç mümkün değil!” demeden önce havanın durumuna göre giyinin. Dışarı çıkın ve tepenizde sizi kavuracak güneş olmasa da ışığından faydalanın. Bir araştırmaya göre dışarıya çıkmak ve yürümek depresyondan kurtulmanıza gerçek anlamda yardımcı oluyor.

2Tatil Planı Yapın

Kış turizmi diye bir şey var. Tatil anlayışınız sadece yazın denize girmek ve güneşlenmek olmasın. Eldeki fırsatları değerlendirmek önemlidir. Tabii ki herkes kış için kayak merkezlerine gidemeyebilir. Bunun hem ekonomik hem de zaman açısından problemler yaratabileceğinin farkındayım. Ancak en azından ayda bir kez yapılacak bir hafta sonu tatili size çok iyi gelecektir. Türkiye’de kış mevsiminde gezilebilecek o kadar çok yer var ki küçük bir araştırma yaparak her ayın sonunda yapacağınız bu geziler için plan yapmak enerjinizi yukarılara çıkaracaktır.

3Doğru Gıdalar Tüketin

Soğuk, dışarısı berbat, mutfağa girmeye bile üşeniyor musunuz? Hadi ama bu kadar salmayın kendinizi. Çok sevdiğiniz bir yiyecek yok mu? Sizi mutlu edecek? Mesela biraz sıcak çikolata herkesi mutlu eder. Enerjinizin düştüğünü mü hissediyorsunuz? Mutfak ne kadar uzak olabilir ki? Ya da sabahları içilen, içine tarçın eklenmiş kahvenin mücadele anksiyete ve depresyona yardımcı olduğunu biliyor muydunuz? Ayrıca bu mevsimde tüketilen D vitaminli gıdaların vücudunuzun mücadelesine yardımcı olduğunu unutmayın. Hastalık sebebiyle enerjinizin düşmesine engel olun.

4140 Şarkılık Müzik Listesi

Kötü bir gün geçirdiğimizde bir çoğumuz kulaklıkları takıp müzik dinleme ihtiyacı duyarız. Haftalık 140 şarkılık bir müzik listesini 7 eşit parçaya ayırıyoruz ve hem slov, hem hareketli şarkıları bu 7 güne eşit olarak dağıtıyoruz. Gün içerisinde belirlediğimiz 20 şarkı dışına çıkmak yok! Size gerçekten iyi geldiğini göreceksiniz.

5Günlük egzersizlerinizden vazgeçmeyin

Hareket etmeyi seven biriyseniz ve yaptığınız egzersizler varsa bunları bu mevsimlerde de yapmaya devam edin. Yalnızca sürelerini kısaltarak bile kendinizi zinde tutabilirsiniz. Eğer egzersiz yapan biri değilseniz, bu mevsimde 35 er dakikalık tempolu yürüyüşler sizi kendinize getirecektir. Unutmayın “Hareketsizlik, mutsuzluğu çağırır.”
kfnrht

Tepkiniz?

Müthiş
Haha!
Beğendim
Vay canına!
Üzüldüm
Bu ne?

Yanıtlayın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. İşaretlenen gerekli alan *

HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register