kfnrht
Ne olmuş

Apple Yeni Macbook Pro'yu Tanıttı

Apple, uzun zamandır beklenen yeni Macbook Pro modelini bugün düzenlediği "Hello Again" etkinliğinde tanıttı. İşte yeni Macbook Pro ve özellikleri!

Konuşmasına iPhone 7'nin başarısını ve kamerasını anlatarak başlayan Apple CEO'su Tim Cook, iPhone 7'nin kamerasının gücünü vurgulayarak konuklarla birkaç fotoğraf paylaştı. IOS 10 ile ilgili güncellemelerden de kısaca bahsettikten sonra, son güncellemenin iPhone kullanıcılarının %60'ı tarafından indirildiğini belirtti.

Bu kısa girişten sonra konu asıl merakımız olan Macbook Pro'daki yeniliklere geldi.

Yeni Macbook Pro bize neler sunuyor?

Öncelikle yeni Macbook Pro daha önceki modellerine göre daha ince ve daha hafif. Yeni Macbook Pro'nun 13 inçlik modeli 14 mm kalınlığı ile bir önceki modele göre %17, 15 inçlik model ise 15.5 mm kalınlığı ile bir önceki modele göre %14 daha ince. Hacim olarak ise %23'e varan bir hafiflik söz konusu.

Macbook Pro'ya gelen yenilikler arasında ilk dikkati çeken tartışmasız Touch Bar oldu. Klavyenin üst kısmında yer alan bu özel dokunmatik alan üzerinde ses kontrolü yapabilir, emojileri görüntüleyebilir, Touch ID teknolojisi sayesinde parmak izinizle oturum açma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik bu alan kullandığınız uygulamaya göre kendisini yeniliyor.

Macbook Pro etkinliğinde, Touch Bar’ın özelliklerinin daha iyi anlatılması için Final Cut Pro ve Photoshop demoları da gerçekleştirildi.

En çok dikkat çeken bir diğer yenilik ise 2 kat daha geniş Force Touch trackpad. Böylelikle tıklama ve hareket için parmaklarınıza daha fazla alan sağlıyor. Klavye tasarımı da tamamen yenilenmiş.

MacBook Pro’nun yeni ekranı daha parlak bir LED arkadan aydınlatmaya ve daha yüksek kontrast oranına sahip. Standart renk yelpazesine (sRGB) göre %25 daha fazla renk sunan geniş renk yelpazesi sayesinde yeşiller ve kırmızılar için daha geniş bir renk aralığı ortaya çıkıyor.

13 inçlik yeni Macbook Pro'nun baz modelinde dokunmatik bar bulunmuyor. Touch Bar’a sahip en ucuz Macbook Pro modeli 7.199 TL’den başlıyor. Konfigrasyona ve ekran boyutuna göre 11.099 TL‘ye kadar artan fiyatlarla karşılaşabiliyorsunuz.

Yeni Macbook Pro tanıtım filmi

kfnrht

Tepkiniz?

Müthiş
Haha!
Beğendim
Vay canına!
Üzüldüm
Bu ne?

Yanıtlayın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. İşaretlenen gerekli alan *

HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register