kfnrht
Ne olmuş

Şampiyonlar Ligi Tarihinin "En Etkileyici" Geri Dönüşleri

Çarşamba gecesi Beşiktaş inanılmaz bir geri dönüşle 3-0 dan 3-3 e getirdiği maç akıllara bir soru getirdi "Şampiyonlar Liginde bunu başarabilen kaç takım var?" diye. İşte Şampiyonlar Ligi'nin en unutulmaz geri dönüşleri.

12005: Ac Milan - Liverpool (İstanbul Final)

Belki de bu listenin en ünlü maçı. Sheva'lı Pirlo'lu Milan Atatürk Olimpiyat Stadında ilk yarıyı 3-0 önde kapatırken, Liverpool öyle bir ikinci yarı oynuyor ki maç 7 dakika içinde 3-3 e geliyor. Penaltı atışlarında geçildiğinde ise en son Andriy Shevchenko'nun kaçırdığı son penaltı ile Liverpool kabus gibi bir geceden Avrupa'nın En Büyüğü olarak olarak çıkıyor.

21993: Werder Bremen 5-3 Anderlecht

Şampiyonlar Ligi Grup Maçında Anderlecht Philippe Albert ve Boffin(2) golleriyle 3-0 öne geçiyor. İlk yarı 3-0 lık sonuçla biterken ikinci yarıda 65. dakikadan sonra işler değişmeye başlıyor. Werder Bremen Rufer(2), Rune Bratseth, Bernd Hobsch, Marco Bode'nin golleriyle maçı 5-3 kazanıyor.

32001: Deportivo La Coruña 4-3 Paris Saint-Germain

İzlediğiniz bu gol Deportivo'nun tarih yazdığını tescillediği gol olarak anılıyor. 3 farklı geriye düştüğü maçı 4-3 e getirerek bu listede yer almayı fazlasıyla hak ettiler.

42014: Arsenal 3-3 Anderlecht

Anderlecht listeye bu sefer sevinen taraf olarak giriyor. Arsenal karşısında delasmanda 3-0 geriye düşen Belçika ekibi, Arsene Wenger ve öğrencilerine unutulmaz anlar yaşatıyorlar. Böylesine zor deplasmanda tarihi fark yiyecekleri düşünülürken geri dönüyorlar ve sahadan 1 puanla ayrılıyorlar.

52016: Beşiktaş 3-3 Benfica

Bambaşka bir İstanbul Hikayesi 23.Kasım gecesi yaşandı. Beşiktaş 3-0 geriye düştüğü maça muhteşem bir geri dönüş yaparak hem yenilmezlik ünvanını korudu, hem de 2. tur için kaderini kendi elleri arasına aldı. Gerçekten inanılmaz bir maç, inanılmaz bir akşamdı.
kfnrht

Tepkiniz?

Müthiş
Haha!
Beğendim
Vay canına!
Üzüldüm
Bu ne?

Yanıtlayın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. İşaretlenen gerekli alan *

HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register