kfnrht
Ne olmuş

Yeni Sezonda Dikkat Çeken 5 Yeni Yerli Dizi

Yeni yayın döneminin başlamasıyla, televizyon kanalları da hem yazdan kalma dizilerden reyting oranları iyi olanları devam ettiriyor, hem de yeni dizi projeleri yayınlamaya başlıyor. Bu listede yayınlanan yeni dizilerden en beğendiklerimizi derledik.

1İçerde - Show TV

Show TV uzun zamandır böylesine iyi bir proje ile ekranlara gelemiyordu. Kanalın "Doktorlar" ile geçirilmiş yıllarını düşününce bu proje hem senaryosu ile hem de oyuncu kadrosu ile izleyenleri ekran başına kilitledi demek yanlış olmaz. Çağatay Ulusoy ve Aras Bulut İynemli gibi genç kuşak oyuncularının yanında Mustafa Uğurlu ve Çetin Tekindor gibi Türk sinemasının usta oyuncuları projenin kalitesini kat kat arttırmış. Konusuna gelirsek; Polis-Mafya arasında yaşanan rekabet, aslında kardeş olan yeni mezun polislerin iki taraf içerisine sızma çalışmaları ve bu arada iki tarafından bu durumdan haberdar olmamasını konu ediniyor. İşin içinde mafya olunca soğuk bakan birisi olarak, klasik Türk dizilerinden farklı bulduğumu belirtmeliyim. İlerleyen bölümler ne getirir, senaryo nasıl bir yol alır bilinmez. Ama 2. bölümü yayınlanan #içerde dizinin büyük bir hata yapılmazsa sezona damga vuracağını söylemeliyim.

2Babam ve Ailesi - Kanal D

Kanal D'nin Show TV'nin İçerde dizisi ile aynı gün yayınladığı Babam ve Ailesi, konusu itibari ile iki kadın ve 4 çocuk tam ortadan böldüğümüzde 2 farklı çekirdek aile oluşan bir kalabalığın ortasında kalmış bir adamın hikayesini anlatıyor. Ailelerden İstanbul'da olanı, herkes tarafından tanınan nüfuzlu bir aile. Zengin ve Türk dizilerinde gördüğümüz konakta yaşayan bir aile. Parası olanın derdi olmaz demeyin, dizilerde para olunca genel bir mutsuzluk olur ya bu hikayedeki durum da böyle biraz. Diğer aile ise adamın soyadını bile alamamış, hep arka planda kalmış mütevazi bir aile. Konu adamın zengin olan oğlunun bir kaza sonucu böbreğe ihtiyacının olmasıyla başlıyor. Aile bireylerinden hiçbirisinin böbreği uyuşmayınca adam Adana'da başka çocuklarının da olduğunu itiraf ediyor ve diğer çocuklarından kardeşleri için böbrek vermelerini istiyor. Hikaye burada biraz karışıyor.

3No:309 - Fox TV

Fox TV bir kaç sezondur enteresan işler yayınlıyor. #No:309 dizisi kanalın sürdürdüğü romantik komedi serisinin yeni dizisi. Konusu ise olabildiğince ilginç. Dedesinden kalan mirası alabilmek için bir an evvel evlenmesi ve çocuk sahibi olması gereken Onur, annesinin zoru ile bir randevuya gider. Aynı gece başka biriyle buluşmak için o mekana gelmiş olan Lale, yanlışlıkla Onur’un masasına oturur. Kuzen Erol, Onur’un bu randevusunu sabote etmek için içkilerine ilaç katınca, belki hiç bir zaman bir araya gelmeyecek olan Lale ile Onur kendilerini kaybedip çılgın bir gece geçirirler. Ertesi sabah aynı yatakta 309 no’lu odada uyanan Onur ve Lale, aralarında bir şey geçmediğini düşünüp birbirlerini bir daha görmemek üzere otelden ayrılırlar. Üç ay sonra Onur annesinin istediği kızla nişanlanırken, Lale ise hiç tanımadığı bir adamdan hamile olduğunu öğrenir. Nasıl ama? Tam bir karmaşa değil mi?

4Hangimiz Sevmedik - TRT1

Aynı mahallede doğmuş, beraber büyümüş iki genç olan Adile ve Münir, çocukluklarından beri birbirlerine aşıktılar... Fakat iki ortak olan babaları, incir çekirdeğini doldurmayacak bir nedenden tartışıp, yollarını ayırınca, Adile ve Münir’in gönül yollarını da birbirlerine sonsuza dek kapatmışlardı. Ailelerini bir araya getirmek, onları ikna etmek için her şeyi deneyen iki genç, başarılı olamayınca, 36 yıl önce, kaçıp evlenmeye karar verdiler. Sabaha karşı mahalle meydanındaki çınarın altında buluşmak için sözleşen Adile ve Münir, Muğla’ya, Münir’in asker arkadaşının yanına kaçacaklardı. Kaçmak için herşeyi planlayan iki gencin hesaba katmadıkları önemli bir detay vardı. Kaçmaya karar verdikleri gece, tarihler 12 Eylül 1980’i gösteriyordu ve asker yönetime el koymuştu. Yanlış anlaşılmalar sonucu birbirine çok öfkelenen Münir ve Adile, başka insanlarla evlenirler. Kaderleri bir gece de değişen ikili için, artık 35 yıl boyunca değişmeyecek tek şey vardır. Birbirlerine olan öfke ve nefretleri…

5Familya - Fox TV

2002 yılında Dünya Kupası’ndaki Türkiye-Senegal maçıyla başlıyor hikâye. İlhan Mansız’ın altın golü attığı maçla Türkiye o gün en mutlu anını yaşadı. Herkesin kutlama yapmak için sokaklara döküldüğü gündü. Fakat hikâyedeki ailenin en acı anı yaşanıyor o maç esnasında ve dağılıyorlar. İkisi kız, ikisi erkek dört çocuklu ailemizin hayatı bu trajik günden sonra değişiyor. Uğur Yücel’in oynadığı baba karakteri Güneşdağı kasabasına yani baba toprağına gidiyor. Bu olaydan tam 14 yıl sonra, öğrendiği üzücü bir haber sonrası mazideki defterlerin hepsini kapatmak zorunda hissediyor ve ailesini bir araya toplamak için kolları sıvıyor.
kfnrht

Tepkiniz?

Müthiş
Haha!
Beğendim
Vay canına!
Üzüldüm
Bu ne?

Yanıtlayın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. İşaretlenen gerekli alan *

HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register