kfnrht
Nedir

1 Trilyon Dolar Değere İlk Ulaşacak Teknoloji Şirketi Hangisi?

Wall Street'te 1 trilyon dolar değere sahip ilk teknoloji şirketinin hangisi olacağı merakla bekleniyor. Yeni ortaya atılan bir iddiaya göre ise en büyük aday Microsoft.

Amerikan borsalarında bugünlerde 1 trilyon dolarlık ilk teknoloji şirketinin hangisi olacağı konuşuluyor.

Bir analist, piyasa değeri bu seviyeye çıkacak ilk şirketin Microsoft olacağını öngörüyor.

Analist Michael Markowski’ye göre Microsoft’un iş dünyasının sosyal paylaşım sitesi olarak bilinen “LinkedIn”i satın alması, Amerikalı teknoloji şirketi için bir kaldıraç görevi görecek.

Bu yıl ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından düzenlenen bir dizi karar ile, şirketlerin doğrudan halka tanıtılmasına ve akredite olmamış yatırımcılara izin verilmesine olanak tanınarak kitlesel fonlamaların önü açıldı.

Markowski, küçük yatırımcıların kitlesel fonlar üzerinden yatırım dünyasına her geçen gün daha fazla katılacağını öngörüyor.

Bu eğilimin LinkedIn üzerinden Microsoft’a büyük kazanç getirmesi bekleniyor çünkü marka iş dünyasında sosyal medya kullanımında tekel olmuş durumda.

Markowski, tüm büyük teknoloji şirketlerinin nihayetinde büyük çaplı yatırımları kullanıcı nezdinde kolaylaştırmak için hizmetler oluşturacağını öngörüyor.

Şirketin üç yıldır CEO’su olan Satya Nadella yönetimindeki Microsoft, ekim ayında tüm zamanların en büyük değerini yakalamış ve o günden beri sürekli olarak yükselişini sürdürmüştü.

1Apple

Hali hazırda piyasalarda en büyük değere sahip olan teknoloji şirketlerinin tepesinde ise Apple bulunmakta.

Apple’ın değeri 622.6 milyar dolar.

İşte en büyük değerlere sahip teknoloji şirketleri.

2Alphabet

Google'ın dahil olduğu Alphabet Şirketler Grubu: 549.7 milyar dolar

3Microsoft

Microsoft: 489.3 milyar dolar

4Amazon

Amazon: 358.7 milyar dolar

5Facebook

Facebook: 337.6 milyar dolar
kfnrht

Tepkiniz?

Müthiş
Haha!
Beğendim
Vay canına!
Üzüldüm
Bu ne?

Yanıtlayın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. İşaretlenen gerekli alan *

HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register