kfnrht
Nasıl / Nedir

Başarılı İnsanların 10 Ortak Özelliği

 Başarılı olmak istiyor fakat nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, size çok güzel bir yol haritası hazırladık. Başarılı olmak sizin de kumaşınızda var, kendinize inanın.

1İnatçı Olmak

Başarıya giden yolda karşına yüzlerce engel çıkacak, seni maddi ve manevi olarak yoracak. Pes etmeden yoluna devam etmeli ve kararlı olmalısın.

2Seni İleriye Taşıyacak Bir Partner Edinmek

Başarıya giden yolda yükünü paylaşacak birisi gücünü ikiye katlayacaktır. Kurduğun işbirlikleri, partnerinle yaptığın güç ve fikir birliği başarıya giden yolda sana güç verecek. Partnerini dikkatli seçmeli ve mümkünse yoluna onunla devam etmelisin.

3Kime, Neyi ve Nasıl Sattığını Bilmek

İçinde bulunduğun pazar, satmış olduğun ürün ve hedef kitleni iyi tanımalı, doğru zamanda, doğru kişiye ürün veya hizmetini satmayı başarmalısın.

4Risk Almak

Başarıya ulaşmak için bazı şeylerden vazgeçebilmeli, feda etmeyi bilmelisin. Zamanını, paranı ve maalesef belki sosyal hayatını feda etmelisin ki, başarıya ulaştığında hepsine birden sahip olabilesin. 

5Büyük Resmi Görmek

Başarının altında birçok detay yatar. Kararlılık, disiplin, çalışkan olmak, dayanıklılık, hatalar ve onlardan alınan dersler. İnsanlar bunları görmez, sadece senin kolay bir şekilde başarıya ulaştığını sanarlar. Sen büyük resmi görmeli, insanlara başardığını kanıtlamalısın.

6Uyumlu ve Esnek Olmak

Contorsionist on Desk
Kararlı olmak güzeldir. Fakat esnek olmak, farklı müşteri, farklı pazarlar ve farklı ihtiyaçlara ayak uydurabilmek seni ileriye taşıyacaktır. Kullanıcının isteğine göre esneyebilmeli, olağandışı durumlara uyumlu olabilmelisin. Böylece, müşteri kitleni arttırabilir, namını duyurabilirsin.

7Parayı Yönetebilmek

Paranı yönetebiliyor musun? Kurumun bugün milyonlarca lira kazanabilir. Bu parayı kurumunu geleceğe taşıyacak doğru ihtiyaçlara, hizmetlere ve ürünlere harcıyor musun? Yoksa kurumunun daha iyisini yapabileceğini düşünüyor ve büyük borçlar altına mı giriyorsun? Paranı düzgün yönetebilmeli, geleceğini garanti altına alabilmelisin. Ülke ve dünyada yaşanabilecek ekonomik krizlerde hayatta kalabilmek için bunu yapmalısın. 

8İmkansızın Olmadığına İnanmak

"Bu sektöre girmek imkansızdır, onlarca büyük şirketin arasında yok olursun" diyebilirler."Bu çok büyük bir adım, başarabileceğine emin misin?" de diyebilirler. İmkansızı başarabilmek için adım atmalı ve güzel işler yapmaya devam etmelisin.

9Tahminlere Değil, Ölçümlere İnanmak

Tahminlerine göre gelecekte işler iyi gidebilir. İnsanlar senin yaptığın işe inanabilir, birlikte çalıştığın şirketler sana gelecek adına ümit verebilir. Bunların hepsi seni motive etsin fakat ölçüm yapmana engel olmasın. Gelecek stratejini tahminlere göre değil, analiz ve ölçümlere göre belirlemelisin. Rakiplerini, pazarı, ürünlerini ve hizmetlerini, hedef kitleni sürekli olarak ölçümlemeli ve yoluna onları göz önünde bulundurarak devam etmelisin.

10Kendinden Emin Olmak

Çıktığın bu yolda, en önemli şeyin sen olduğunu hiç unutma. En büyük destekçin, başarı merdivenlerini çıkan hep sen olacaksın. Kendine inan ve başarı merdivenlerini çık. Ayrıca, kendini arada bir sorgulamayı unutma, yeterince başarılı mıyım? Daha iyisini yapabilir miyim? 

11Girişken Değil, Girişimci Olmak

Girişken misin? Yoksa girişimci mi? Hayal etme konusunda insanın üzerine yoktur, milyonlarca insandan kaç tanesi hayallerini gerçekleştiriyor? Sen hayalini gerçekleştirmek için harekete geçiyor musun? Buna karar vermelisin. Eleğe gelecek olursak, eleğin üstünde veya altında olmak bizim seçimimiz. Girişken olursak eleğin altında, ezilen kesimden, milyonlarca insandan birisi olacağız. Girişimci olursak, kendi yolumuzu belirleyecek, eleğin üstüne çıkacağız. 
kfnrht

Tepkiniz?

Müthiş
Haha!
Beğendim
Vay canına!
Üzüldüm
Bu ne?

Yanıtlayın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. İşaretlenen gerekli alan *

HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register