menu
Gerçek Olaylardan Beyaz Perdeye Yansıtılan En İyi 5 Felaket Filmi
Gerçek yaşam öykülerinden esinlenilerek beyazperdeye aktarılmış felaket ya da doğal afet filmlerini listeledik.
784
okunma

Apollo 13

Apollo 13

1970 yılında Ay'da çalışma yapmak üzere fırlatılan Apollo 13 mekiğinin başına gelen olayları dramatize eden film. Akıllarda kalan en belirgin cümle "We Have a Problem"(bir problemimiz var) olması sebebiyle "Acaba Microsoft mu üretti?" sorularını akıllara getiren filmdir. Tom Hanks, Kevin Bacon, Bill Paxton, Gary Sinise, Ed Harris ve Kathleen Quinlan gibi isimler karakterlere can vermiştir. 7,5 IMDB puanına sahiptir.

Titanic

Titanic

Bu listenin en bilindik filmi. Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet başrollerde. Zamanın en büyük gemisinin batışı sırasında yaşananları konu edinmiştir. "Bu gemiyi Tanrı bile batıramaz" özgüvenindeki kaptanın dümene sıkıca tutunarak ölümü beklemesi, gemi batıyor olmasına rağmen müzik yapmaya devam eden kemancılar ilk anda aklıma gelen sahneler. Bu film 11 dalda Oscar kazanmış bir başyapıt. (Biliyoruz abartma dediniz değil mi? Peki sustum.) Peki bu filmin toplamda 2,185,372,302 $ kazandığını biliyor muydunuz?

Everest

Everest

2 ayrı dağcı ekibinin Everest' e tırmanırken hava koşullarının tırmanışı gitgide zorlaştırması ve zamanla bir felakete dönüşmesini ve yaşanan gerilim dolu hayatta kalma mücadelesini konu alan 2015 yapımı film İzlanda'da çekilmiş.

United

United

Manchester United futbol takımının 1958 yılındaki uçak kazasıyla dağılmasının(23 ölüm) ve akabinde sağdan soldan futbolcu toplayarak ayağa kalkma süreci anlatılmıştır.

Yaşamak İçin

Yaşamak İçin

Uruguaylı bir rugbi takımının oyuncuları bulunan uçak And dağlarına çakılır. Bu çarpışma esnasında yolcuların bir kısmı ölür ama çoğunluğu da sağ olarak kurtulur. Sekiz gün boyunca uçağın enkazında oturup kurtarılmayı beklerler. Ancak yardım bir türlü gelmez. Bu arada radyodan da arama çabalarının sonuç vermemesi ve çok soğuk ortamda bu kadar zaman yaşamalarının artık söz konusu olamayacağı üzerine arama çalışmalarına son verildiğini duyarlar. Sıfırın altındaki soğuk bir ortamda on hafta boyunca hayatta kalma çabaları inanılmaz boyutlara ulaşır ve sonunda gençlerden üçü yardım bulmak amacıyla yola çıkarlar.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)