kfnrht
Ne olmuş / Nedir

Gerçek Olaylardan Beyaz Perdeye Yansıtılan En İyi 5 Felaket Filmi

Gerçek yaşam öykülerinden esinlenilerek beyazperdeye aktarılmış felaket ya da doğal afet filmlerini listeledik.

1Apollo 13

1970 yılında Ay'da çalışma yapmak üzere fırlatılan Apollo 13 mekiğinin başına gelen olayları dramatize eden film. Akıllarda kalan en belirgin cümle "We Have a Problem"(bir problemimiz var) olması sebebiyle "Acaba Microsoft mu üretti?" sorularını akıllara getiren filmdir. Tom Hanks, Kevin Bacon, Bill Paxton, Gary Sinise, Ed Harris ve Kathleen Quinlan gibi isimler karakterlere can vermiştir. 7,5 IMDB puanına sahiptir.

2Titanic

Bu listenin en bilindik filmi. Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet başrollerde. Zamanın en büyük gemisinin batışı sırasında yaşananları konu edinmiştir. "Bu gemiyi Tanrı bile batıramaz" özgüvenindeki kaptanın dümene sıkıca tutunarak ölümü beklemesi, gemi batıyor olmasına rağmen müzik yapmaya devam eden kemancılar ilk anda aklıma gelen sahneler. Bu film 11 dalda Oscar kazanmış bir başyapıt. (Biliyoruz abartma dediniz değil mi? Peki sustum.) Peki bu filmin toplamda 2,185,372,302 $ kazandığını biliyor muydunuz?

3Everest

2 ayrı dağcı ekibinin Everest' e tırmanırken hava koşullarının tırmanışı gitgide zorlaştırması ve zamanla bir felakete dönüşmesini ve yaşanan gerilim dolu hayatta kalma mücadelesini konu alan 2015 yapımı film İzlanda'da çekilmiş.

4United

Manchester United futbol takımının 1958 yılındaki uçak kazasıyla dağılmasının(23 ölüm) ve akabinde sağdan soldan futbolcu toplayarak ayağa kalkma süreci anlatılmıştır.

5Yaşamak İçin

Uruguaylı bir rugbi takımının oyuncuları bulunan uçak And dağlarına çakılır. Bu çarpışma esnasında yolcuların bir kısmı ölür ama çoğunluğu da sağ olarak kurtulur. Sekiz gün boyunca uçağın enkazında oturup kurtarılmayı beklerler. Ancak yardım bir türlü gelmez. Bu arada radyodan da arama çabalarının sonuç vermemesi ve çok soğuk ortamda bu kadar zaman yaşamalarının artık söz konusu olamayacağı üzerine arama çalışmalarına son verildiğini duyarlar. Sıfırın altındaki soğuk bir ortamda on hafta boyunca hayatta kalma çabaları inanılmaz boyutlara ulaşır ve sonunda gençlerden üçü yardım bulmak amacıyla yola çıkarlar.
kfnrht

Tepkiniz?

Müthiş
Haha!
Beğendim
Vay canına!
Üzüldüm
Bu ne?

Yanıtlayın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. İşaretlenen gerekli alan *

HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register