kfnrht
Ne olmuş / Nedir

Gerçek Olduğuna İnanmayacağınız 5 Saçma Diyet Çeşidi

İnsanların kilo vermek, forma girmek ve fit olmak için yapamayacağı şey olmadığını hepimiz biliyoruz. Düzenli beslenmek, yaşam kalitemizi artırmak ve güzel bir görünüme sahip olabilmek için insanlar bazen saçmalayabiliyorlar. Diyet yapmak zor biliyoruz, piyasadaki diyet çeşitlerinin çoğu faydalı fakat ciddi çabalar gerektiriyor onu da biliyoruz. Bu faydalı olduğu söylenen fakat aklı başında bir insanın kesinlikle uygulamayacağı 5 diyet çeşidini huzurlarınıza sunuyoruz.

1İdrar Diyeti

Iyk dediğinizi duyar gibiyiz. İdrar diyetinde insanlar kendilerine günlük 500 kalori sınırı koyuyorlar ve bu 500 kalorinin üzerine hamile bir kadının idrarını kendilerine enjekte ediyorlar. Diyetin günde 0.5/1kg vermenizi sağlayabileceği söyleniyor. 500 kalori almanıza rağmen verdiğiniz kiloların hamile bir kadından enjekte edilen idrardan sağlandığı söyleniyor.

Hamile kadınların idrarında bulunan koryonik gonadotropin hormonu vücuda enjekte edildiğinde beyin otomatik olarak vücudu hamile olarak algılıyor ve metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlıyor. Bu diyeti deneyen insanların çoğunun iyi sonuçlar elde ettiği söyleniyor.

2Dukan Diyeti

Fransız doktor ve beslenme uzmanı Pierre Dukan'ın 2000 yılında geliştirdiği Dukan Diyeti zamanda yaşamış ilk insanların diyeti üzerine kurulmuştur ve protein bazlıdır. İlk zamanlarda insanların avlayarak beslenebildiği ve etraftan toplayabildiği besin kaynaklarının tümü bu diyet içerisinde yer almaktadır. Bu diyete göre insanların yemesi gereken besin sayısı sadece 100 adettir. Bu 100 besinin 72'si hayvansal, 28'i ise bitkisel kaynaklıdır. Bu disiplinli rejimi uygular ve kurallara uyarsanız haftada 5 kiloya kadar verebileceğiniz kanıtlanmıştır.

Dukan Diyeti dört aşamadan oluşmaktadır. İlk aşama "atak fazı" olarak adlandırılmıştır. Bu fazda sadece yalın protein, yani yağsız ve hayvansal protein ile beslenebilirsiniz(yağsız sığır eti, yumurta ve somon gibi). Bu yiyeceklere ek olarak günde en az 6 bardak su içecek ve her öğünde 1.5 kaşık yulaf kepeği yerseniz açlığınızı yatıştıracak ve kilo verme sürecinizi hızlandıracaksınız. İlk faz yaklaşık 10 gün sürer. İkinci aşama "seyir fazı" Aylar sürer ve nişastasız bitkilerle beslenmenizi gerektirir. Et yemeye devam edebilirsiniz fakat sebze günlerinizde sınır yoktur. Yine aynı şekilde bol su içmeye ve 1.5 kaşık yulaf kepeği yemeye devam etmelisiniz. Üçüncü aşama ise "güçlendirme fazı"dır. Bu aşamada meyve yemeye, direncinize destek olması için öğünlere peynir eklemeye başlayabilirsiniz. Hatta bu fazda kendinizi ödüllendirmek için haftada bir kez olmak üzere ufak kaçamaklar bile yapabilirsiniz. Dördüncü aşama yani son aşama "koruma fazı" olarak adlandırılır. Bu aşamada, atak fazının kuralları takip edilir fakat haftada bir kez istediğiniz her şeyi yiyebilirsiniz. Bu fazda daha fazla su içmeli ve daha fazla (3kaşık) yulaf kepeği tüketmelisiniz.

3Dua Diyeti

Dua diyeti tahmin ettiğimiz üzere dua ederek kilo vermek isteyen insanlar için oluşturulmuş bir diyet. Dua ederek ve hangi dine inanıyorsanız tanrıyla olan iletişiminizi sıkı tutarak iyi hissetmenize ve pozitif davranışlar sarfetmenize yarayan diyet beslenme ile desteklenerek sonuca ulaşıyor, biz de bu videonun yalancısıyız. Herşeyde olduğu gibi bu diyette de süreklilik çok önemli, her sabah veya her akşam dua ederek ve düzenli beslenerek sonuca ulaşmaya odaklı bir diyet dua diyeti. Videoda söylendiğine göre dua etmek, oluşturduğunuz rejim kurallarınıza uymanızda ve odaklanmanızda destek olacak, başarıya ulaşmanızda size yol gösterecek. Tabii, sadece dua etmek yeterli değildir, bunu hepimiz biliyoruz. Dualarımızın gerçekleşebilmesi için aksiyon da gereklidir.

4Pamuk Diyeti

Çok riskli ve büyük sindirim problemlerine yol açabilecek bir diyet olan pamuk diyetini uygulayan insanlar pamukları meyve suyu, smoothie, limonata ve bitki çaylarına bandırarak çiğniyorlar ve bütün olarak yutuyorlar. Doğal olarak koca koca pamuk yumaklarını yutan insanlar tok hissediyor ve kısa bir sürede kilo veriyorlar. Doktorlar ve beslenme uzmanları bunun son derece tehlikeli olduğunu söyleseler de, çoğunluğu gençlerden oluşan büyük bir kitle bu diyeti uygulamaya devam ediyor. 

5Dil Yaması Diyeti

Estetik Cerrah Dr. Chugay tarafından başlatılan akımda insanların ufak bir ameliyattan geçmeleri gerekiyor ve bu ameliyata girip başarıyla diyeti uygulayan insanların ayda 15 kilograma kadar verebilecekleri söyleniyor. Gerçekleştirilen ameliyatta insanların diline posta pulu boyutunda bir yama yerleştiriliyor ve bu yama katı yiyecekler yendiği zaman acı hissi uyandırıyor. Acı hissini duyan kişiler katı yiyecekleri yemekten vazgeçerek çoğunlukla sıvı besleniyorlar ve kısa sürede fazla kilolarından kurtuluyorlar. Bu yama sadece 2000$, yani 6000 TL üzerinde bir fiyata yaptırılabiliyor, allah akıl fikir versin. 

6Kurabiye Diyeti (Ekstra)

Kurabiye Diyeti, kilo verme uzmanı ve yazar Dr. Sanford Siegal tarafından oluşturuldu. Dr. Sanford Siegal, söylendiğine göre Kurabiye Diyeti ile binlerce insanın ayda 7 kilograma kadar verebilmesine yardımcı oldu. Dr. Sanford Siegal'a göre, açlık diyette başarıya engel olan tek şey ve bunu engelleyebilmek için bir insan günde 9 kere atıştırabilir ve bir büyük yemek yiyebilir. Fakat bu atıştırmalıklar öyle herhangi bir kurabiye veya sevdiğiniz bir tatlı olamaz. Kurabiye Diyeti'nde yalnızca özel olarak üretilmiş ve sadece 60 kalori içeren kurabiyelerden yiyebilirsiniz ve bu kurabiyelerin kutusu yaklaşık 50-60 $ tutuyor. Dr. Sanford Siegal'ın ürettiği kurabiyelerin tüketilmesi önerilir ve akşama kadar alınan kurabiyelerden sonra yenecek yemek,500-700 kalori arasında olmalıdır ve sadece tavuk, balık veya hindiden oluşmalıdır. Bu akşam yemeğine olarak bir minik tabak salata tüketilebilir. 
kfnrht

Tepkiniz?

Müthiş
Haha!
Beğendim
Vay canına!
Üzüldüm
Bu ne?

Yanıtlayın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. İşaretlenen gerekli alan *

HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register