kfnrht
Nedir

Gerçek Para Kazanabileceğiniz Canlı Bilgi Yarışması Nedir? Nasıl Oynanır?

Ülkemizde gerçek para ödüllü, canlı mobil bilgi yarışmaları günden güne artış gösteriyor. En bilineni Turkcell destekli Hadi uygulaması. Peki Hadi uygulaması gibi gerçek para kazandıran başka uygulamalar da var mı? Canlı bilgi yarışması nedir? Nasıl oynanır? Cevabı yazının devamında bulabilirsiniz.
1

Hadi

HADİ nedir, HADİ bilgi yarışması nasıl oyanır, nasıl para kazanılır sorusu merak konusu oldu. Canlı yayın yaparak online soru soran bilgi yarışması HADİ'de gerçek para ödülünü kazanmak için 12 soruya cevap vermeniz gerekiyor. AppStore’lardan sonra Androidlerin de cebine giren HADİ bilgi yarışması canlı olarak yayınlanıyor. Her gün aynı saatte sadece on iki soruluk yarışma boyunca canlı yayınlanan yarışmaya erişmek için Hadi uygulamasını indirmek yeterli. Uygulamayı kullanmak ise tamamen ücretsiz.

Yapılması gereken tek şey, daha önce bildirilen yarışma saatinde uygulamayı açık tutmak. Akabinde telefon ekranını dolduran sunucu; canlı yayında soruları ardı sıra soracak; oyuncular ise çoktan seçmeli cevapları tek bir tık ile yanıtlayacak. Yanıtlama süresi ise on saniye. Yarışma sırasında yarışmacılar canlı yayında yazışabiliyor, arkadaşını yarışmaya üye edenler ise ekstra can hakkı kazanıyor.
2

Oyna Kazan

Kuruş değil binlerce lira kazan sloganıyla App Store ve Google Play'de indirime sunulan Oyna Kazan Canlı Bilgi Yarışması Hadi'ye rakip olarak çıktı. Ancak Hadi gibi kuruş değil binlerce lira kazandırma sözü verdi.

Onedio'nun canlı mobil bilgi yarışması Oyna Kazan yayın hayatına başladı. Kuruş kuruş değil, binlerce lira kazanın sloganıyla Hadi'ye rakip olan Onedio canlı mobil bilgi yarışması resmen App Store ve google Play'de satışa sunuldu.

Oyna Kazan uygulamasından nasıl para kazanılır?

Oyna Kazan'da soru sayısı olmadan yarışılabilecek. Elendikten sonra 1000 kişiden itibaren herkesin para kazanacağı uygulamada paralar sürekli artıyor. Son 1000'e girdiğiniz az kazanmaya başlayacağınız uygulama 250 ve 500 kalırsanız geliriniz daha çok artıyor.

Tüm elemeler gerçekleştikten sonra Kazandıran Sorular'a geçilerek para kazandırmaya başlıyor. Birinci olan şu an için 1000 TL ödül alıyor. İlk 10 ve İlk 50'ye giren herkese para ödülü var. 1000 TL ve 100.000 TL arasında ödüllü soruların da sorulacağı Oyna Kazan uygulaması şu anda popüler olma yolunda ilerliyor.
3

Eleq

Kodlaması, tasarımı ve içeriği özgün şekilde Türk Telekom bünyesinde geliştirilen eleq, Türkiye’nin ilk milli dijital klavyesi TAMBU’nun da yapımcısı Argela ekibinin imzasını taşıyor.

Kullandıkları GSM operatörlerinden bağımsız, uygulamayı indirip mobil cihazları üzerinden yayın saatlerinde uygulamaya giren tüm katılımcılar canlı olarak yarışmaya hak kazanıyor. Günün ödülü, sorulan 10 soruyu doğru yanıtlayan yarışmacılar arasında eşit miktarda paylaştırılıyor.

Eleq oyunu, gerçek para kazandıran ve canlı olarak yayınlanan bir bilgi yarışmasıdır. Yarışma başladığında oyunu açmış olan herkes bu yarışa dahil olur. 10 soruyu doğru olarak yanıtlayan kişiler arasında toplam para ödülü bölüştürülür.

Eleq Bilgi yarışmasını Android ve IOS için indirip oynamaya başlayabilirsiniz
Ne Zaman Başlıyor?
Eleq Bilgi Yarışması her gün 20:00'da canlı olarak oynanabiliyor.
4

QUE

QUE uygulaması ile akıllı cihazlarınızdan canlı bilgi yarışmasına katılarak gerçek para ödülünü kazanma şansına sahip olabilirsiniz.

Mobil platformlardaki gerçek para ödüllü canlı bilgi yarışmalarından biri olan QUE, her akşam belirlenen saatlerde yayınına başlıyor. Toplamda 10 soru sorulan ve bu soruların tamamını bilen yarışmacılara, günlük ödülü eşit miktarda paylaştıran uygulamada yarışmalara düzenli olarak katılarak daha fazla para kazanma şansına sahip olabiliyorsunuz.
5

Türkiye Yarışta

Türkiye Yarışta günde binlerce kişiyi rekabet içerisine sokuyor. Günün belirlenen vakitlere göre iki kez yarışma düzenleniyor ve yarışma içerisinde toplamda 12 soru soruluyor. Katılım için uygulama marketlerinden Türkiye Yarışta bilgi yarışması uygulamasını indirmeniz yeterli. Daha sonrasında günün belirli saatlerinde başlayan yarışmaya katılarak 12 soruyu doğru cevaplamanın ardından sizde gerçek para kazanabilirsiniz.

Yapılması gereken tek şey, daha önce belirlenen yarışma saatinde uygulamayı açık tutmak. Sonrasında telefon ekranını dolduran sunucu; canlı yayında soruları ardı sıra soracak. Oyuncular ise çoktan seçmeli cevapları tek bir tık ile yanıtlayacak. Yanıtlama süresi ise on saniye olarak belirlenmiş. Yarışma sırasında yarışmacılar canlı yayında yazışa biliyor. Ayrıca arkadaşını yarışmaya davet edenler ise ekstra can hakkı kazanıyor.
kfnrht

Tepkiniz?

Müthiş
Haha!
Beğendim
Vay canına!
Üzüldüm
Bu ne?

Yanıtlayın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. İşaretlenen gerekli alan *

HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register