kfnrht
Kimdir / Nedir / Nerede

Kaliteli İçerik Yapan En İyi 10 Türk YouTuber

Kaliteli içerik yapan, abone sayısı en yüksek Türk Youtuberları listeledik.

1Barış Özcan

Listemizde en üst sırayı tabii ki Barış Özcan'a verdik. Hayat kalitemizi arttıran, araştırmalarıyla bize faydalı bilgi sunan, videolarının tamamına emek harcayan ve gündemi doğru takip eden başarılı bir hikaye anlatıcı(storyteller).
Amerika'da yaşayan youtuber Barış Özcan'ın 2 Nisan 2018'de yayınladığı "Facebook'u silelim mi?" videosu oldukça ilgi çekici.
Youtube kanalını aşağıdaki bağlantıdan bulabilirsiniz.

Daha güncel bir liste

 
Kaliteli içerik sahibi Türkçe Youtube kanalları 2019 listesi
 

2OHA diyorum!

İlginç, komik, kolay tüketilebilir ve faydalı içerik üreten youtube kanalı popülaritesini günden güne arttırıyor. Günümüzde 4.2 milyona yakın takipçisi olan youtuber ekibin birden fazla kanalı var, bu yüzden listemizde en başarılı bulduğumuz youtuberlardan. 3.6 milyon aboneye sahip YAPYAP kanalı, 2.3 milyon aboneye sahip Oyun Delisi kanalı, 916 bin aboneye sahip BonBonTV kanalı, 1.7 milyon aboneye sahip AfacanTV kanalı ve 814 bin aboneye sahip Liste Delisi kanalı da bu başarılı içerik üreticilerine ait.

3KURCALA

Her şey abone sayısı değil, kaliteli içerik daha fazla kişiye ulaşmalı diyerek KURCALA'yı listemize aldık. Muntazam Türk İngilizcesi ile İsveç'te çektikleri video viral olduktan sonra güzel işler yapmaya devam eden ekip, Ankara mizahının kalitesini gözler önüne seriyor.
Oluşturdukları Bilirkişi Bildiriyor konseptiyle Youtube Trendler listesinde adeta şov yapıyorlar, gülmekten yerlere yatacaksınız.
KURCALA'yı takip etmenizi öneriyoruz. 

4Kamusal Mizah

Gönderme vaaaar! Selam çakmışlar!
"Çok üst düzey bir espiri", "gönderme var" ve "kargosu gelmeyen adam" videolarını izleyin pişman olmayacaksınız. Kamusal Mizah'ın tüm videolarını keyifle izliyoruz ve içerik kalitesini hiç bozmayacağından eminiz.
Özgür Turhan ve Deniz Bağdaş ikilisinin hazırladığı videolar 3-4 dakikalık, kolay tüketilebilir ve oldukça eğlenceli.

5İdil Yazar(Tatari)

İdil Yazar her hafta 4 video paylaşan, başarılı bir içerik üreticisi. Pratik ve lezzetli yemek tariflerini bizlerle paylaşan İdil Yazar'ın üslubu, diksiyonu oldukça düzgün ve videoları keyifli. Özellikle yaptığı sağlıklı yemek ve tatlı tarifleri izlemeye değer.

6Orkun Işıtmak

İşbirlikleri, sponsorlu içerikleri ve içeriğe başarılı bir şekilde yedirdiği reklam çalışmalarıyla Orkun Işıtmak bu platformu en doğru kullanan youtuberlardan. Dünya'yı gezip, yeni maceralar yaşayan ve sürekli yeni içerikler deneyen youtuber'ın 4.7 milyona yakın abonesi var ve videoları milyonlarca Türk Youtube kullanıcısı tarafından izleniyor. Türkiye'de youtube'u ilk kullanan fenomenlerden olduğunu da ekleyelim.
Base42'nin oluşturduğu "Soğuk Savaş" konseptine benzerliği sebebiyle, Türk Youtuber Orkun Işıtmak'ın son zamanlarda yaptığı "Güldürmedi" içerik konsepti oldukça tepki aldı. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

7Berkcan Güven

Youtube bebeyim Youtube!
Vine'da kendisini kanıtlayan, videoları milyonlarca kez izlenen Berkcan Güven, Youtube'da da başarılı içerikler üretmeye devam ediyor. Abone sayısı 2 milyonu geçen fenomenin içerikleri özgün ve eğlendirici. Özellikle Şahide Türe ile çektiği videolar izlemeye değer. 

8Danla Biliç

Oluşturduğu personalar ile makyajları birleştiren Danla Biliç, Youtube'da başladığı hikayesine şimdi iş hayatında devam ediyor. Luv Factory adında başlattığı E-Ticaret projesi oldukça başarılı ilerleyen Danla Biliç, makyaj malzemelerinden ayakkabıya varana kadar ürünlerini satıyor.

9Kafalar

Yaklaşık 3.5 milyon aboneye sahip Kafalar kanalı Atakan Özyurt, Fatih Yasin ve Bilal Hancı'nın güçlerini birleştirmesiyle oluştu. Her cuma günü bir video paylaşan ekip, başarılı sponsorlu içerik çalışmaları ve eğlenceli challenge videoları ile abone sayılarını günden güne arttırıyor. 

Özellikle Kışkırtma videolarını izlemenizi tavsiye ederiz.

10Enes Batur

Günümüzde 6,9 milyonu geçen takipçisi olan başarılı youtuber, ülkemizde en çok takip edilen youtuberlar listesinde 1. sırada. İlk zamanlarda oluşturduğu "newdaynewgame" konseptiyle her gün 1 içerik oluşturan, eğlenceli içerikleriyle milyonları kendisine bağlayan youtuber her gün başarılarına bir yenisini ekliyor. Sinemada da oldukça izlenme elde eden "Hayal mi? Gerçek mi?" filmi ile kendisini bir kez daha kanıtladı.
Son zamanlarda daha çok vlog tarzına dönen Enes Batur, bizce tüm yaş kitlelerine hitap eden içerikler oluşturuyor.
Kendisinin youtube kanalına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
kfnrht

Tepkiniz?

Müthiş
Haha!
Beğendim
Vay canına!
Üzüldüm
Bu ne?

3 Yorum

 1. aynen bro aynen enes batur danla biliç kafalar kaliteli içerik aynen çok haklı bi içerik olmuş bu kafayla iyi gidersin

  Yanıtla
  • Namık merhaba,

   2018 Nisan ayında yapmışız bu listeyi. Gerçi o zamanlar için bile kötü bir liste 🙁 yakın zamanda yeni bir liste yapacağım. Umarım o liste senin için daha kabul edilebilir olur.

   Yanıtla
 2. Bu çocuk nasıl peki 🙂 https://www.youtube.com/barankadirtekin

  Yanıtla

Yanıtlayın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. İşaretlenen gerekli alan *

HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register