kfnrht
Nedir

Kaliteli Ürün ve Hizmetiyle Dünya’yla Yarışan 10 Türk Markası

Artık yabancı markaların ürünleri almak istemiyorum, onlara para kazandırmaktansa, ülkemin markalarına kazandırıp parayı ülkemde tutarım diyorsanız, yazımız ve önerilerimiz tam size göre.

Türk malı ürünler nelerdir? Hangi firmalar tamamen yerli? 2018 yılı yerli malı ürünler hangileri? Türk malı elektronik ürünler hangileri? Türk malı gıda ürünleri hangileri? Türk malı cep telefonları hangileri? Türk malı bilgisayarlar hangileri? Türk malı giyim markaları hangileri? Yerli içecek markaları hangileri?

Buyurun tüm soruları birlikte yanıtlayalım ve kalitesini tüm dünyaya kanıtlamış tamamen yerli markalarımızı yakından tanıyalım.

1Vestel

Türkiye’de de Dünyada da büyük bir Pazar hacmi olan, teknoloji ve beyaz eşya devi Vestel, tüketici beklentilerini doğru okuyan, pazarın ihtiyaçlarını doğru analiz edebilen, esnek olan, hızlı aksiyon alan ve kalite odağı yüksek olan bir şirket. Yalnızca Türkiye’de değil, globalde de büyük yatırım ve çalışmalarla hızla daha da büyüyor ve kendini daha da geliştiriyor. Arz-talep miktarı arttıkça, doğru orantılı olarak, kalitesi ve ihtiyacı tam karşılama olanağı da gitgide artıyor. Akıllı telefon piyasasındaki önemini özellikle vurgulamak isteriz. Son teknoloji ve uygun fiyatlı ( akıllı telefon fiyatları şuan Apple ve Samsung telefonlarının fiyatlarına oranla aşağı yukarı %60 daha uygundur.) ürünleriyle ve tabi bizim de desteğimizle yakın zamanda Iphone’un dünya pazarındaki payını ciddi oranda düşürmesi kuvvetle muhtemeldir.

2Ülker

Sabri ve Asım Ülker’in kurduğu, günümüzde de Sabri Bey’in oğlu Murat Ülker ve ablasının yönettiği Yıldız Holding bünyesindeki Ülker markası, sadece Türkiye’de değil aynı zamanda, Pladis markası ile dünyada da en iyiler arasında. Ülkemizde pazar payı Ülker kadar olmasa da yüksek olan Nestle gibi markaların yerine yerli ürünleri tercih etmek, her daim dikkat edilmesi gereken bir husus olmakla birlikte, özellikle böyle çetrefilli zamanlarda büyük önem arz ediyor.

3Arçelik

‘’Devletim ve ülkem var oldukça ben de varım. Memleketimizin ekonomisini kuvvetlendirmek için elimizden geleni yapmalıyız.’’ diyen Vehbi Koç tarafından 1955 yılında kuruldu. Bugün; Arçelik, dünya çapında 30.000’den fazla çalışanı, Türkiye, Romanya, Rusya, Çin, Güney Afrika, Tayland ve Pakistan’da olmak üzere 7 ülkede 18 üretim tesisi, 31 ülkede 33 satış ve pazarlama ofisi ve 11 markasıyla (Arçelik, Beko, Grundig, Blomberg, Elektrabregenz, Arctic, Leisure, Flavel, Defy, Altus ve Dawlance) 130’dan fazla ülkede ürün ve hizmet sunmaktadır. Samsung, Bosch, Siemens gibi markalara yönelmeden önce milli bakış açısını göz önünde bulundurarak bir kez daha düşünmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

4Çaykur

Tamamen yerli ve milli olan Çaykur,  gelişen pazarın koşullarına uygun olarak kaliteyi, verimliliği ve ürün çeşitliliğini artırarak sektörde en büyük ve öncü kuruluş olamaya devam ediyor. Lipton gibi bir Unilever marksı olan ve sahipleri İsrail, Amerika ve Avrupa şirketleri olan, kültür ve damak tadımızla çok da bağdaşmayan bir markanın ürünleri yerine Çaykur gibi yerli marka ürünleri tüketmemizde fayda var.

5Colin’s

İlginizi en çok çekeceğini düşündüğümüz markaya geldi konu. Colin’s, sanılanın aksine yabancı bir marka değil; Eroğlu Holding’e bağlı ve 1983’te bizzat Nurettin Eroğlu tarafından kurulan yerli bir tekstil devidir. İsmi, kuruluşunda ‘’Kulis’’ idi, fakat Avrupa, Rusya ve Asya pazarına açılınca, oradaki müşteri ve ortakları telaffuz sorunu yaşamasın diye adı, ‘’Colin’s’’ olarak değiştirildi. Bu markayı, yabancı rakiplerine alternatif olarak özellikle önermemizin sebebi ise Gap, Tommy Hilfiger, Lacoste, Calvin Clein, Ralph Lauren, Polo gibi dünyaca ünlü dev tekstil markalarının Türkiye’deki üretimini yapıyor olmasıdır. Anlayacağınız fabrika aynı, etiket farklı. Aynı fabrikada üretilen ürünlerden; Colin’s’ten bir pantolonu 100tl ye alabilecekken, neden Tommy Hilfiger marka pantolona 250tl veya Lacoste ürününe 400tl veresiniz!?
Eroğlu Holding tekstil girişimlerinden biri de Loft. Ürünleri oldukça kaliteli ve muadili diğer markalara oranla daha uygun fiyat etiketlerine sahip. 
kfnrht

Tepkiniz?

Müthiş
Haha!
Beğendim
Vay canına!
Üzüldüm
Bu ne?

Yanıtlayın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. İşaretlenen gerekli alan *

HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register