kfnrht
Nedir

Kaliteli Ürün ve Hizmetiyle Dünya’yla Yarışan 10 Türk Markası

6Casper

Casper da, Colin’s gibi sanılanın aksine yerli bir markadır. Gelecek nesillere örnek teşkil edecek nitelikte çok ilginç bir hikayesi vardır. 1991 yılında, İstanbul Mecidiyeköy’de 40 m² bir ofiste, Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan üç Türk mühendis (Ali İhsan Daşkın, Altan Aras Fakıllı, Yalçın Yıldırım) tarafından kurulmuştur. Arkalarını yasladıkları hiçbir güç, sermaye veya yatırımcı yoktu. Şirketi tamamen kendi zeka, bilgi, çalışkanlık ve öngörüleriyle kurdular. O dönemin ihtiyacını çok iyi karşılaması ve Türkiye’ye o zamanlar bu alanda rekabetin henüz girmemiş olması, şirketin gelişimini olumlu yönde etkilemiştir. Casper, günümüzde hem ülkenin en iyi yerli bilgisayar üretim firması, hem de dünyanın en güvenilir bilgisayar markalarından biri olmayı başarmıştır. Bu sebeple bilgisayar almayı düşünürseniz, araştırmalarınızda yerli ve milli markamız olan Casper’a öncelik vermenizi tavsiye ederiz. Özellikle Excalibur serisi oldukça iyi yorumlar alan bir model. 

Casper'ın son yıllarda üzerinde durduğu bir diğer konu ise cep telefonları. Casper Via telefon serisi gittikçe gelişmekte, rakiplerinin pazar payını küçültmekte. Casper Via A3 modelini incelemenizi öneririz. Sağladığı ayrıcalıklar ve ürün kalitesi takdire şayan.

7Lescon

Sırf Misyonunu; ‘Dünya lider spor giyim markaları arasında müşterilerine sunduklarıyla beklentileri aşabilen saygın bir Türkiye markası olmaktır.’’ şeklinde belirttiği için bile tercih etmeniz gereken Lescon’un da güzel bir hikayesi var. Aydın Erbay, Memleketi Gaziantep’ten halk deyimiyle ‘kara lastik’ olarak adlandırılan, köyde giyilen plastik ayakkabı ürettiği fabrikasını satarak, kendi markasını oluşturmak arzusuyla 19912’de İstanbul’a gelir.1995’e kadar ürettiği ayakkabıları toptancılara satarak çalışır. Bu şekilde devam ederek markalaşamayacağını anlar ve uzun uğraşlar sonucu Lescon markasını oluşturur. Ürün kalitesi,  müşteri memnuniyetine verdiği önem ve yerli ve milli bir dünya markası olma çabası, sürekli olarak büyümesini sağlıyor. Lescon aynı zamanda, Süper Lig’deki tek Türk forma Sponsorudur. Hala Nike, Adidas, Puma gibi markalara tonlarca para dökenler varsa, buna bir son veriyorum diyip, Lescon’la kaliteye ucuza sahip olun. Yerli ve milli ve de üstelik diğerlerinin yarı fiyatından da ucuza alabileceğiniz Lescon’u mutlaka deneyin.

8Ziraat Bankası

Ali Babacan'a göre, Türkiye'de sermayesi tamamen yerli olan sadece 5 banka bulunuyor. Ali Babacan, Türkiye'de bulunan 49 bankanın 18'inin %99 ve üzeri hisselerinin yabancıların elinde olduğunu, toplamda 35 bankanın yabancı hissesine sahip olduğunu aktardı. Ziraat Bankası, Adabank AŞ, Birleşik Fon Bankası AŞ, İller Bankası ve Türkiye İhracat Kredi Bankası AŞ hissesi tamamen kamuya ait bankalar. 

9hepsiburada.com

1998 yılında ‘infoshop.com.tr’ adıyla kuruldu. Doğan Yayın Holding, 2000'li yıllarda elektronik medya ve elektronik ticaret alanında genişleme kararı aldı. Doğan On-Line, bu karar doğrultusunda İnfoshop'u satın alarak ilk adımı attı. Sitenin adı, ‘hepsiburada.com’ olarak değiştirildi. Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’da da büyük rağbet gören e-ticaret sitesi, Doğan Grubu’nun da gücü ve vizyonuyla büyük başarılara imza atmış ve inanılmaz cirolara ulaşmıştır.   Amazon(Amerika), Alibaba (Çin) , Walmart (Amerika), Ebay (Amerika) ve Gittigidoyor (Ebay, Amerikan)  gibi siteler yerine yerli bir e-ticaret sitesi olan, Hepsiburada’yı önermemizin sebebi ise rakiplerine kıyasla oldukça cazip fiyatlarla ürünleri taliplilerine sunması. Örneğin bir bilgisayar alacaksınız; beğendiğiniz bilgisayarın hepsiburada.com adresinde sunulan fiyatına ve, Mediamarkt (Alman) ‘ta sunulan fiyatına bakın. Ne demek istediğimi anlayacaksınız. Aynı ürünü en az 500-1000TL daha düşük fiyata bulacağınızdan eminim.

10Dimes

Bugün Türkiye’nin ilk ve en büyük meyve suyu üreticisi Dimes, 100’den fazla ülkeye ihracat yapıyor. Meyve Suyu sektöründeki diğer yerli markalara Aroma, Meyöz, Ülker İçim ve Meysu örnek verilebilir. Gazlı içecek sektöründe Kristal Kola, Uludağ, Kızılay, Beypazarı gibi markalar önde geliyor. Önde gelen yerli su markalarımız Aytaç, Abant, Saka, Pınar Su, Özkaynak. Ülkemizde süt ve süt ürünleri sektörü oldukça çekişmeli bir sektör. Türk ve yabancı aktörler liderlik için sıkı bir yarış vermekteler. Sütaş, Torku, Ülker İçim, Eker, Sek bilinen yerli markalarımız.
kfnrht

Tepkiniz?

Müthiş
Haha!
Beğendim
Vay canına!
Üzüldüm
Bu ne?

Yanıtlayın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. İşaretlenen gerekli alan *

HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register