kfnrht
Nasıl / Nedir / Nerede

Toplu Mail Gönderimi ile Etkili Tanıtım ve Pazarlama

İnternet ortamında hedef kitleye etkili ve aynı zamanda düşük maliyetli tanıtım ve pazarlama yapmanın yöntemlerinden en önemlisi toplu mail imkanıdır. Peki nasıl ve nereden yapılır?

Nasıl yapılır?

Günümüzde markaların ürün ve / veya hizmetlerini hedef kitleye ulaştırabilmelerinde oldukça farklı imkanlar mevcuttur. Bu imkanları incelediğimizde, genel olarak en çok getiri sağlayan ve olabilecek en düşük maliyet gerektiren yöntemler daha çok popüler olmaktadır. Bu bağlamda özellikle internet kullanım oranının artması, farklı kullanıcı profillerinin internet ortamında aktif olması, markaların da bu ortamda daha çok aktif olarak tanıtım ve pazarlama çalışmalarını yürütmesine sebebiyet vermektedir. İnternet ortamında hedef kitleye etkili ve aynı zamanda düşük maliyetli tanıtım ve pazarlama yapmanın yöntemlerinden birisi de toplu mail imkanıdır. Yani Email Pazarlama.

Toplu Mail ile Hedef Kitleye Ulaşmak

Toplu mail olarak ifade ettiğimiz bu yöntem, pek çok farklı sektördeki markaların işine yarayacak, düşük maliyetli ve yüksek getirili bir yöntemdir.

Bu yöntem hem zamandan tasarruf edilmesine hem de daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmayı esas alır. Bu yöntem ile aynı zamanda geri dönüş oranının ne kadar başarılı olduğunu da anlayabilirsiniz. Yani sonuçları ölçülebilirdir. Çünkü çalışmalar, toplu mail ile yapılan tanıtım ve pazarlama çalışmalardan önemli ölçüde geri dönüş yapıldığını ortaya koymaktadır.

Bugünlerde git gide büyüyen dijital #pazarlama alanında uzman kişilerle görüştüğümüzde, email pazarlama kanalının en başarılı ve en düşük maliyetli kanallardan birisi olduğunu duyabilirsiniz.

Email Pazarlama Nedir?

Email pazarlama tekniğini biraz daha açacak olursak, toplu mail gönderme yolu ile hedef kitleye etkili ve hızlı bir şekilde ulaşmaktır, diyebiliriz. “Etkili bir şekilde ulaşmak” tanımı, esasında doğrudan hedef kitleye doğru bir içerikle ulaşmayı ifade eder. Şöyle ki, bu pazarlama kanalında mail yolu ile ulaşılacak kişi ya da kişiler, mail yolu ile tanıtımı gerçekleştirilecek olan ürün ya da hizmeti satın alma olasılığı oldukça yüksek olan kişi ya da kişilerdir. Çünkü bu pazarlama tekniğinde, kişi ya da kişilerin yaş, cinsiyet gibi temel durumları ve diğer etkileşimleri esas alınmaktadır.

Bu pazarlama tekniğinin işe yaraması aynı zamanda markanın tanıtım ve pazarlama stratejisi ile de yakından alakalı bir durumdur. Nitekim marka email pazarlama ile doğrudan belli bir ürün ya da hizmeti tanıtabileceği gibi bilgilendirme, bülten, kutlama gibi çeşitli amaçlar doğrultusunda da mail içeriğini geliştirerek aynı zamanda bu mail içeriğinde “dolaylı olarak” belli bir ürün ya da hizmeti ön plana çıkarabilir.

Email pazarlama tekniğini uygulamaya karar verdiğinizde, bu alanda geliştirilmiş başarılı bir yazılımı kullanmanız önemlidir. Çünkü söz konusu yazılımın, her türlü #mail pazarlama ihtiyacınıza karşılık vermesi gerekmektedir. Bu anlamda bulabileceğiniz etkili mail içeriği oluşturma ve #toplumail gönderimi sağlayan MailGraf servisini tavsiye edebiliriz...

Neden MailGraf Servisini Öneriyoruz?

Yaptığımız gözlemler ile bu alanda pek çok yazılım ve servisin geliştirildiğini gördük, ancak MailGraf tam olarak e-mail pazarlama araçlarını bir arada bulunduruyor ve aynı zamanda daha fazla ekstra özellik sunuyor. Bu anlamda akla ilk gelen servislerden birisi oluyor.

Yazımızda da belirttiğimiz gibi e-mail pazarlamada amaç doğru bir şekilde hedef kitleye ulaşmaktır. Bu bağlamda email gönderim yapılacak hedef kitlenin yaş, cinsiyet ve çeşitli sosyal tercihlerinin belirlenmesi, bu doğrultuda da zengin bir mail içeriğinin oluşturulması gerekmektedir.

Tüm bu beklentileri karşılayan bir servis olan MailGraf’ın öne çıkan özellikleri:

● Ek dosya gönderimi (pdf, excel, Word, zip)
● MAAWG ve CSA ile Anti Spam Karşıtı Sertifikalı gönderim altyapısı
● HTML alt yapısı ile mail içeriği oluşturma
● Zengin görsellere sahip mail içeriği oluşturma
● Gelişmiş API entegrasyonu
● Detaylı İstatistikleri görüntüleme
● Email doğrulama ile listedeki çalışmayan emailleri temizleme

gibi daha pek çok avantajları da var...

Sonuç olarak söyleyebiliriz ki;

Mail pazarlama ile zamandan tasarruf yaparak etkili bir şekilde tanıtım ve pazarlama yapabilirsiniz. Üstelik toplu mail fiyatları pek çok reklam, tanıtım ve pazarlama yöntemlerine kıyasla oldukça düşüktür. Bu da pek çok marka için iyi bir seçenektir. Eğer daha fazla bilgiye ihtiyacınız olursa MailGraf pazarlama danışmanları size memnuniyetle yardımcı olacaktır.

MailGraf.com
kfnrht

Tepkiniz?

Müthiş
Haha!
Beğendim
Vay canına!
Üzüldüm
Bu ne?

Yanıtlayın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. İşaretlenen gerekli alan *

HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register