kfnrht
Nasıl / Nedir

Uzayan Yaşamınıza Sağlık Katan Uygulama "Longi"

Her insan uzun yıllar sağlıklı ve mutlu bir hayat yaşamak ister. Fakat hayat yaşla değil, yaşamak ile anlaşılıyor. Ne kadar aktif, sosyal ve sağlıklı bir yaşam yaşayacağız? Merak etmeyin! Artık sorularımızın tümünü cevaplayan bir platform var. Uzun yaşamı tasarlayan ‘Aktif, sağlıklı ve mutlu yaşam platformu "Longi" hizmetimizde.

Kaynak : Bilmediginseylervar.com

Yaşam Süremiz Uzuyor, Yaşam Kalitemiz Düşüyor

Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu global bir “dönüşüm” yaşanıyor: ortalama yaşam süresi uzuyor. Dünyanın çoğu ülkesinde yaş ortalaması her geçen yıl ciddi anlamda yükseliyor. Bu durumun en büyük sebebini doğum artış hızının düşmesi ve sağlık imkanlarının artması oluşturuyor. Longi uzayan ömürde aktif ve sağlıklı bir yaşamın önemini vurgularken, ömrün iyi planlanamaması psikolojik ve fiziksel problemlere yol açabildiğini söylüyor. Psikolojik ve çevresel etmenler hayat kalitemizi düşürüyor ve sağlık problemlerimiz artıyor. Üzülmeyin, Longi bize yaşam koçluğu desteğini mobil uygulamasıyla sağlıyor. 

Peki Nedir Bu Longi? Ne Amaçla Geliştirildi?

Türkiye'de, genç girişimcilerimiz tarafından geliştirilen bu güzel uygulama, uzun süren beyin fırtınaları, fikir alışverişleri ve yoğun çalışmanın ürünü. Longi girişimciler ve yatırımcılar tarafından çok önceleri keşfedilmiş ve birçok uluslararası platformda ülkemizi temsil etmiş. İş modeli ile katılımda bulunduğu "Stanford Üniversitesi Uzun Yaşam Enstitüsü İş Modeli Tasarım Yarışması"nda, dünyanın çeşitli yerlerinden gelen onlarca grup arasında bölgesel yarı finalist olmuş, yerel ve uluslarası birçok yayın platformunda hakkında yazılar yazılmış.

Kurulma amacı tüm yaş gruplarına sağlıklı yaşam konusunda motivasyon ve bilgi paylaşımında bulunmak, günlük hatırlatmalar yapmak. Sizi en az sizin kadar düşünen, ne kadar su içtiğinizi, kaç adım attığınızı ve vermiş olduğunuz geribildirimlere göre mental sağlığınız konusunda size öneriler verebilen bir uygulama. Kısacası, kaliteli ve uzun bir yaşam yaşayabilmemiz için geliştirilen bir uygulama.

Longi Uygulamasında Bizi Nasıl Bir Deneyim Bekliyor?

Öncelikle belirtelim, Longi uygulaması tamamen kullanıcı odaklı. İlk olarak açılış ekranında bizi bir chatbot karşılıyor. Bize sorular yönelterek, fiziksel ve mental sağlığımız hakkında bilgi ediniyor. Beslenme alışkanlıklarımız, uyku düzenimiz, kilo ve yaşımız gibi detaylı bilgileri verdikten sonra bize özel olarak bir beslenme, su içme ve egzersiz planı çıkarıyor.

Mobil uygulamanın dikkat çekici ilginç bir özelliği ise, akıllı telefonunuzun kamerasından flash desteğiyle nabzınızı ölçebiliyor olması. Nabzınızı ölçerek kalp ritminizin sağlıklı veya sağlıksız bir düzende olduğu konusunda size bilgi veriyor.

Longi'yi Neden Her Gün Kullanmalı?

Gün geçtikçe daha sağlıksız ve yorgun hissediyorum, bir türlü hayatımın düzenini oturtamıyorum diyorsan, Longi'yi hemen indir. Uygulamayı biz yazmadık, ama kullanıyoruz. Bu kadar yazıyı size nasıl yetiştiriyoruz sanıyorsun?
  • Uygulama App Store ve Google Play'e çıkalı çok kısa bir süre oldu fakat yaklaşık 10.000'den fazla kullanıcı indirmiş ve aktif olarak kullanıyor.
  • Uygulama hem İngilizce, hem de Türkçe destek sağlıyor. Yabancı arkadaşlarınla da paylaşabilir, onların da uzun ve kaliteli bir yaşam yaşamasına destek olabilirsin.
  • Iphone kullanıcıları için Apple Watch uygulaması bile var, spor esnasında kullanabilirsin.
  • Beslenme, mental ve fiziksel sağlık konusunda 7/24 bilgi edinebileceğin, ücretsiz bir platform.
  • Google Fit ve Apple Health uygulamalarıyla entegre çalışıyor, haliyle güvenilir bilgi sağlıyor. 
  • Longi senin günlük beslenme alışkanlıklarını takip edebilir, böylece sana daha faydalı öneriler verebilir, fit kalmak ve dinç yaşamak istiyorsan, bi tıka bakar.
  • Dünya'da Longi'nin başka bir örneği yok. Bu alanda detaylı bilgi verip, günlük verilerini takip eden bir uygulama yok. Varsa bile, Türkçe desteği, chatbot veya mental sağlık desteği yok.

Longi'yi ücretsiz indirebilirsin.

Android 

IOS

kfnrht

Tepkiniz?

Müthiş
Haha!
Beğendim
Vay canına!
Üzüldüm
Bu ne?

Yanıtlayın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. İşaretlenen gerekli alan *

HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register