kfnrht
Ne olmuş / Nerede

Çocuk İstismarı Konusunda En Kötü 10 Ülke

Bu dünya gerçekten tam bir bok çukuru. Gurursuz, vicdansız onlarca insanın arasında yaşıyoruz. Günümüzde yaşanan olaylar bizi hiç mi hiç mutlu etmiyor ve kafamız bu konuda rahat değil, olmayacak da.

12Avustralya

Listede en üst sıralardan birinde ise Avustralya yer alıyor, şaşırtıcı değil mi? Her yıl Avustralya'da 50 bine yakın çocuk istismarı olayı gerçekleşiyor.

11Amerika

SONY DSC
Fotoğraf sizi rahatsız mı etti? Sizi asıl rahatsız edecek, kafanızı hiç rahat bırakamayacak şeyi biz size söyleyelim. Her yıl tüm dünyada toplamda 40 milyon çocuğun istismar ile karşı karşıya kaldığı tahmin ediliyor. Dünyanın en büyük ekonomisi Amerika da bunlardan birisi. Her beş Amerikan gençten biri çocukluğunda şiddet veya taciz ile karşı karşıya kaldığını söylemiştir. Ülkede her yıl 20 binin üzerinde olay yaşanıyor.

10Afganistan

Ülkenin yaşadığı zor zamanlar ve insanların geçim kaygısı psikolojik durumlar üzerinde büyük bir etki yaratmış durumda. Her yıl onlarca çocuk tecavüzü olayları yaşanıyor ve terörist gruplar her yıl onlarca çocuğu kamplara kaçırıyor. Devlet yönetimi ya başka işlerle meşgul, ya da bu konuyu hiç umursamıyor. Afganistan'da her yıl 18 binin üzerinde çocuk istismarı olayı gerçekleşiyor.

9İngiltere

Gerçekler bazen acıdır, hem de çok. Yapılan bir araştırmaya göre, Her 200 İngilizden birisi pedofiliye meyilli. İngiltere'de her yıl 16 binin üzerinde çocuk istismarı, ihmal ve şiddet olayları yaşanıyor. 

8Rusya

Listemizde ülkemize en yakın olarak Rusya geliyor. Dünyanın en büyük ekonomilerinden birine sahip olan, yaşam kalitesinin gayet üst sıralarda olduğu Rusya'da her yıl 10 bin civarında çocuk istismarı olayı gerçekleşiyor. Alkolün yol açtığı problemler yüzünden çocuklar şiddete maruz kalıyor, yetimhanelerde çocuklara şiddet uygulanıyor ve çocuklar tacize uğruyor.

7Zimbabwe

11 ülkelik listemizde bulunan bir diğer Afrika ülkesi Zimbabwe. Çocuk istismarlarının dünyada en çok yaşandığı ülke olan Zimbabwe'de her yıl 30.000 çocuk istismarı ile karşı karşıya kalıyor. Yaşanan çocuk istismarı olaylarında çoğunlukla çocuk evlilikleri, tecavüzler ve çocuk işçiliği karşımıza çıkıyor.

6Botswana

Botswana Afrika'nın güneyinde yer alan ufak bir ülke. Dünyanın en kötü sağlık sistemlerinden birinin bu ülkede olduğu söylenmektedir. Çocuk istismarında da çok kötü durumda olan ülkede çocuklara karşı uygulanan şiddet ve yaşanan tecavüz olayları her yıl artmaktadır. Konu üzerine her yıl 10.000'in üzerinde dava açılmaktadır.

5Hindistan

2001 ve 2011 yılları arasında, Hindistan'daki çocuk istismarı oranları çılgınca arttı. Önceleri çocuk istismarının durdurulması için 2000 civarı dava açılıyorken, şimdilerde ise 7500'ü geçmekte. Ülkenin en büyük problemleri çocuk istismarı, tecavüz ve cinayetler.

4Bangladeş

Küçücük bir toprak parçasında yaşayan 156 milyon insan, dini ve kültürel tabulardan doğan sosyal problemler. HIV, yani AIDS'e yol açan virüsün ülkede hızla yayılması ve gerçekleşen çocuk evlilikleri. Toplumdaki batıl inançlar ise insanları bir bakireyle evlenmenin AIDS'i iyileştireceğine ve bir daha tekrarlanmamasını sağlayacağına yönlendiriyor. Her yıl konu üzerine ortalama 3200 dava açılıyor, toplumun kanayan yaraları kanamaya devam ediyor. 

3Güney Afrika

Kalitesiz sağlık hizmeti, çocuk işçiliği ve normalleşen çocuk istismarı. Tahminlere göre her yıl 3000'in üzerinde dava çocuk tacizlerini, istismarını durdurmak için açılıyor fakat bu oran her yıl artıyor. 
kfnrht

Tepkiniz?

Müthiş
Haha!
Beğendim
Vay canına!
Üzüldüm
Bu ne?

1 Yorum

  1. Böyle aptalca,kafanıza göre yorum yapıp,hiçbir veriye dayanmayan,sadece kafanıza göre uydurduğunuz yorumlar üzerinden haber yapamazsınız.Bu habercilik değil,insanları yanlış yönlendirip,kışkırtma yoludur

    Yanıtla

Yanıtlayın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. İşaretlenen gerekli alan *

HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register