kfnrht
Ne olmuş / Nerede

Kentleşmeye İnat Yeşil Hayat Felsefesiyle Yaşayan Paris Halkının Kent Bahçeleri

Aşık Olunacak Şehir Paris

Her köşesinde bulunan bahçeleri, çiçekleri ve o güzel çiçekleri satan retro çiçekçi dükkanlarıyla Fransa'nın başkenti sevilesi şehir Paris her gün daha da yeşilleniyor...

Kaynak : Freeyork

Yeni çıkarılan bir kanuna göre, #Paris halkı artık istedikleri her yere çiçek veya ağaç dikebilecek, tabii bu yerler kendilerine ait olduğu sürece. Bu ağaç ve çiçeklerin bakımını yaptıkları ve şehrin güzelliğine güzellik kattıkları sürece onlardan vergi alınmayacak. Belediye Başkanı Hidalgo bu kararın sevinçle karşılanmasından sonra 2020 yılına çok güzel bir hedef koydu. 2020 yılında Paris halkı tam 100 hektarlık bir yeşil alana sahip olacak, bu alan elde edilene kadar ağaç ve çiçek ekimlerine devam edilecek. Vatandaşlar üçer yıllık izinlerle çiçek, ağaç, sebze ve meyve gibi istediği herşeyi bahçelerinde, apartmanlarında veya boş alanlarında yetiştirebilecek.

Yaratıcı Olun!

Başkan'ın halka çağrısı bu, " yaratıcı olun" . Öneri çok açık, kutunun dışına çıkın, alışılmışın dışında #tasarımlar ve güzellikler yapın. Yeşil binalar tasarlayın, yaşayan duvarlarınız olsun, çatı bahçeleriniz bize temiz hava sağlasın.

Sürdürülebilirlik Bilinciyle Yeşillenelim

Kurallar çok basit görünse de, izlenmesi gereken kurallar ve yöntemler var. Fazla israfa sebebiyet vermeden, fazla alan kullanmadan ve çevreye zarar vermeden yeşillenmek en makul olanı. Paris bu sonsuz imkanları doyasıya kullanıyor ve şehri görenler bir daha görmek için can atıyor.

kfnrht

Tepkiniz?

Müthiş
Haha!
Beğendim
Vay canına!
Üzüldüm
Bu ne?

Yanıtlayın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek. İşaretlenen gerekli alan *

HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register